infolinia
17 77 07 200  
Opłata jak za połączenie lokalne

Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

Aktualnie jedną z najcenniejszych rzeczy w naszych czasach jest informacja i twierdzenie to jest jak najbardziej słuszne. Kto więcej wie uzyskuje większe zarobki, ma dostęp do lepszych ofert, sprawniej funkcjonuje i prowadzi bardziej świadome życie. Posiadanie właściwych informacji to również sposób na weryfikację aktualnych i potencjalnych klientów pod względem finansowym przez przedsiębiorców.

Doskonałym tego przykładem jest KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów (jest to oprócz BIG Info Monitor jedno z najpopularniejszych biur informacji gospodarczej, które w chwili obecnej działają w Polsce). Gromadzi on dane o nierzetelnych dłużnikach i udostępnia je podmiotom prywatnym takim jak np. banki czy operatorzy sieci komórkowych.

Zwróć uwagę na to, że kiedy np. podpisujesz umowę abonamentową na telefon komórkowy to zawsze w takich małych kwadracikach jesteś proszony o wyrażenie zgody. Oprócz „zgody na wysyłanie informacji handlowej i przetwarzanie danych w celach marketingowych” zgadzasz się również na sprawdzenie swoich danych właśnie w KRD, BIG lub BIK. Dzięki temu przedsiębiorca jest w stanie sprawdzić czy osoba z którą podpisuje umowę posiada niespłacone zobowiązania.

Nawet, jeśli jesteś sumiennym klientem i ze wszystkich zobowiązań wywiązujesz się w terminie to niekiedy nawet z czystej ciekawości warto sprawdzić czy przypadkiem Twoje dane nie znajdują się w Krajowym Rejestrze Długów (niekiedy zapomniany mandat sprzed lat może to spowodować).Tym bardziej, że możemy to zrobić dzisiaj całkowicie bezpłatnie.

Poniżej przedstawiamy praktyczny poradnik jak krok po kroku sprawdzić czy jest się w KRD.

1. Rejestracja

Wchodzimy na stronę główną Krajowego Rejestru Długów, która znajduje się pod adresem http://krd.pl/.

Znajdujemy niebieskie okienko „Oferta dla konsumentów” i klikamy „Sprawdź informacje o sobie za darmo”.

2. Krok następny

W nowo otworzonym oknie klikamy >„Załóż bezpłatne konto”

3. Formularz Rejestracyjny

Zostaniemy poproszeni o wypełnienie podanych pozycji. Pola obowiązkowe są oznaczone gwiazdką * (nie ma sensu np. zgadzać się na kontakt w celach marketingowych, łączy się to z wysyłaniem reklama na skrzynkę pocztową i sms’ów na nasz telefon komórkowy)

Na dole po prawej stronie znajdziemy pomarańczowy przycisk >„Załóż konto”, klikamy w niego.jak sprawdzic czy jestem w krd

Wyświetli się okno, w którym sprawdzamy poprawność wprowadzonych przez nas danych.

4. Potwierdzenie tożsamości
Zostaniemy poproszeni o przesłanie zdjęcia/skanu naszego dowodu osobistego (zarówno awersu jak i rewersu naszego dokumentu)  w celu potwierdzenia naszej tożsamości.

Plik możesz zostać przesłany:

- w formacie plików graficznych tj. jpg, png lub gif
- lub w postaci pliku .pdf obsługiwanego przez program Acrobat Reader

Po dodaniu zdjęć klikamy w przycisk znajdujący się na dole po prawej stronie > „Potwierdź tożsamość”.

5. Pobieranie raportu

Kiedy wszystko przebiegnie w sposób prawidłowy będziemy już mogli zalogować się na nasze konto.

Z zakładki „Sprawdzanie” wybieramy > „Sprawdź siebie” i następnie ponownie klikamy w jasno bordowy przycisk > ”Sprawdź siebie”

Generowanie raportu potrwa, krótką chwilę (do minuty czasu)

Klikamy w odnośnik > „Pobierz raport o sobie”

Po otworzeniu pliku wyświetli nam się tabelka, z której dowiemy się takich informacji jak: ilość zobowiązań spornych, ilość zobowiązań bezspornych, liczba wierzycieli, łączna kwota zadłużenia w PLN odnośnie zobowiązań spornych i bezspornych).

Wygenerowany raport będzie później widoczny do ściągnięcia po kliknięciu w zakładkę > „Raporty”.
Doradca, który znakomicie odnajduje się w pracy z klientami. Pomimo swojego młodego wieku zdążył już wykształcić swoje zdolności interpersonalne na wysokim poziomie. Każdy klient jest dla niego ważny i dlatego może liczyć na wciąż nowe polecenia z ich strony. Merytoryczna podbudowa i optymizm w podejmowanych działaniach stanowią niezwykle skuteczne narzędzie w zdobywaniu kredytów dla klientów. Zawsze uśmiechnięty i skupiający się na szukaniu optymalnych rozwiązań dla osób poszukujących wsparcia finansowego. Jednym słowem profesjonalista w każdym calu.

W chwilach wolnych od pracy zawodowej nie stroni od dobrej książki. Wielki entuzjasta literatury włoskiej a w szczególności twórczości Mario Puzo i Roberta Saviano. Jego ulubiona pozycja to oczywiście „Ojciec Chrzestny”, którego jak sam potwierdza przeczytał kilkakrotnie. W zbliżonych klimatach określa się również, jako koneser mocnego kina z Al’em Pacino i Bogusławem Lindą w rolach głównych. Przyjemności dla ducha dopełnia przyjemnościami dla ciała w postaci aktywności fizycznej na siłowni. 

Masz pytanie?
Zostaw mi swój numer, oddzwonię!

Imię
Miejscowość
Telefon kontaktowy

Nasz zespół

Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym doradcą.