Upadłość Konsumencka Cennik

Upadłość konsumencka cennik. Kiedy twoja osobista sytuacja finansowa pogarsza się i nie możesz nadążyć za kosztami swoich długów, bankructwo może być najlepszym sposobem na wyjście z długów i odzyskanie kontroli nad swoim życiem.
Nie tylko pozwala Ci zacząć od nowa z czystym kontem, ale również daje Ci czas na przegrupowanie i skupienie się na odbudowie Twoich finansów od podstaw.
Jeśli masz wystarczająco dużo niezabezpieczonego długu osobistego (jak karty kredytowe lub pożyczki samochodowe), który zostałby rozładowany w upadłości, to przeczytanie tego artykułu jest koniecznością. Pomoże Ci on zrozumieć, co wchodzi w składanie wniosku o upadłość, abyś mógł podjąć świadomą decyzję przed podjęciem tego kroku. Tutaj omówimy wszystkie szczegóły dotyczące U.S. Bankruptcy Code Section 727- cennik upadłości konsumenckich w Stanach Zjednoczonych i jak to wpływa na Ciebie jako osobę fizyczną, jeśli złożysz wniosek o Rozdział 7 lub Rozdział 13 upadłości.

Jaka jest cena za bankructwo w Polsce?

Upadłość jest procesem, który daje szansę na rozpoczęcie nowego życia. Chociaż ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że upadłość może mieć i będzie miała negatywny wpływ na Twój wynik kredytowy, może mieć również pozytywne skutki, jeśli jest odpowiednio zarządzana.
Koszt złożenia wniosku o upadłość zależy od rodzaju upadłości, więc przełammy średnią cenę dla każdego rodzaju:
Chapter 7 Bankruptcy – $6,869
Rozdział 13 – $11,085
Jak widać, rozdział 13 upadłości ma nieco wyższą cenę niż rozdział 7. W rezultacie, ten rodzaj upadłości jest zazwyczaj składany tylko przez tych, którzy nie są w stanie zakwalifikować się do Rozdziału 13 lub którzy mają długi nie podlegające zwolnieniu, takie jak alimenty lub wsparcie dla dzieci.

Jak działa upadłość konsumencka w Polsce?

Proces składania wniosku o upadłość w Stanach Zjednoczonych nie jest łatwy. Może to być nawet przerażająca perspektywa, ale ważne jest, aby zrozumieć, jak ten proces działa przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku.
Pierwszym krokiem w złożeniu wniosku o upadłość jest ustalenie, czy spełniasz wymagania kwalifikacyjne. Jeśli jesteś w związku małżeńskim, masz na utrzymaniu inne osoby, Twój dochód przekracza $10,000 rocznie lub posiadasz majątek, który zostałby zlikwidowany w ramach rozdziału 13, nie będziesz kwalifikował się do rozdziału 7. Osoby, które kwalifikują się do Rozdziału 7 i chcą złożyć wniosek o ochronę przed bankructwem, muszą dostarczyć do sądu listę swoich aktywów i długów. Stamtąd sąd wyznaczy syndyka, który będzie reprezentował Twoje interesy. Syndyk oceni Twoje długi i aktywa w celu ustalenia, czy kwalifikujesz się do Rozdziału 7 (likwidacja) lub Rozdziału 13 (reorganizacja) ochrony przed bankructwem.

Dług konsumencki, który może być uwolniony w upadłości

Niektóre długi mogą być zwolnione w upadłości, w tym:
* Dług kart kredytowych
* zadłużenie z tytułu pożyczek studenckich
* Rachunki medyczne
* hipotekę, która nie jest częścią pożyczki zabezpieczonej w domu
* Pożyczki samochodowe zabezpieczone przez samochód lub nieruchomość
** Jeśli samochód lub dom jest wart mniej niż 430,000 dolarów, cała kwota pożyczki może być zwolniona w upadłości.***
Jedyne trzy długi, które NIE MOGĄ być zwolnione w upadłości to:
1. Długi związane z głównym miejscem zamieszkania (jak hipoteka)
2. Zobowiązania związane z alimentami i wsparciem dla dzieci
3. Wszelkie grzywny karne lub opłaty restytucyjne, do których zapłaty jesteś zobowiązany na mocy wyroku za skazanie za przestępstwo, jeśli zostałeś również skazany na karę pozbawienia wolności za to przestępstwo.***

Dług zabezpieczony i niezabezpieczony

Dług zabezpieczony to spłata pożyczki, hipoteki lub innego składnika majątku, który został użyty jako zabezpieczenie pożyczki. Dług zabezpieczony zazwyczaj może być usunięty tylko w rozdziale 7 upadłości. Zadłużenie niezabezpieczone obejmuje karty kredytowe, rachunki medyczne nieobjęte ubezpieczeniem oraz pożyczki na samochody, łodzie i inne przedmioty osobiste.

Upadłość i dlaczego możesz o nią wystąpić

Najczęstszym rodzajem upadłości dla osób fizycznych jest Rozdział 7. Pozwala on na uwolnienie się od wszystkich lub części długów bez likwidowania jakichkolwiek aktywów. Stracisz prawo do części pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości i być może będziesz musiał zapłacić opłatę zwaną „kosztem administracyjnym”, ale będzie to warte zachodu, jeśli oznacza to, że wyjdziesz spod ciężaru długów.
Należy pamiętać, że złożenie wniosku o upadłość na podstawie rozdziału 7 nie ochroni cię przed oszustwami na kartach kredytowych, rachunkami medycznymi lub innymi rodzajami inkasentów. Dzieje się tak dlatego, że ci wierzyciele nie mogą wnosić roszczeń do sądu upadłościowego.

Upadłość i dlaczego możesz o nią wnioskować

Jeśli zmagasz się z dużą ilością długów i jest to zbyt wiele, aby poradzić sobie z nimi naraz, możesz rozważyć złożenie wniosku o upadłość.
Rozdział 13 jest najbardziej popularną formą upadłości konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych i pozwala osobom spłacać niektóre lub wszystkie swoje długi w czasie, zamiast spłacać je na raz.
Daje to czas na zgromadzenie środków na fundusz awaryjny i uporządkowanie innych kwestii finansowych, które mogą powstrzymywać finanse przed osiągnięciem poziomu, na którym są one znowu zdrowe.
Alternatywą dla Rozdziału 13 jest Rozdział 7, który pomaga konsumentom pozbyć się wszystkich niezabezpieczonych długów za jednym razem – ale wiąże się to z wysoką ceną. W przeciwieństwie do tego, Rozdział 13 wiąże się z dużo niższymi kosztami.

Słowa końcowe

Posiadanie osobistej sytuacji finansowej nigdy nie jest łatwe. Ale kiedy jesteś w nad głową, złożenie wniosku o upadłość może być sposobem na wyjście z dołka.
Jeśli masz zadłużenie z tytułu kart kredytowych lub pożyczek samochodowych, które zostałyby uwolnione w wyniku upadłości, ten artykuł pomoże ci zrozumieć, co wiąże się z ubieganiem się o upadłość, abyś mógł podjąć świadomą decyzję przed podjęciem tego kroku. Tutaj przejdziemy przez tag ceny upadłości konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych i jak to wpływa na poszczególnych filers rozdziału 7 lub rozdziału 13 upadłości.

FAQ’s

Co to jest upadłość?

Oficjalny termin bankructwa to Rozdział 7 likwidacja lub Rozdział 13 reorganizacja.

Rozdział 7 pozbawia cały twój majątek, w tym dom i samochód, wszelkich udziałów. Po zatwierdzeniu przez sąd likwidacji, zostaniesz z niewielką ilością gotówki na pokrycie podstawowych wydatków życiowych.

Rozdział 13 jest nieco bardziej skomplikowany, ponieważ wymaga, abyś najpierw złożył w sądzie plan określający, w jaki sposób będziesz spłacał swoich wierzycieli przez określony czas. Oznacza to, że należy zaakceptować warunki wierzycieli, ponieważ to oni określają długość i wysokość okresu spłaty.

Likwidacja jest szybkim i łatwym sposobem na wyjście z długów, ale ma pewne wady. Na przykład, tracisz wszystkie swoje pieniądze i majątek w tym procesie, więc nie ma sposobu, aby uzupełnić je później. Ponadto, mniej pieniędzy oznacza, że będziesz musiał zapłacić więcej odsetek i opłat.
Niemniej jednak, ten rodzaj ulgi jest dokładnie tym, czego miliony ludzi potrzebują każdego roku. Składając wniosek o reorganizację na podstawie rozdziału 13, mogą oni zachować swoje domy i samochody, a jednocześnie mogą skupić się na odbudowie swojego wyniku kredytowego w czasie.

Jakie są korzyści z ogłoszenia upadłości?

Jeśli składasz wniosek o likwidację na podstawie Rozdziału 7, będziesz musiał przygotować zindywidualizowane oświadczenie (Statement of Affairs), w którym przedstawisz charakter i zakres swojego zadłużenia, powody, dla których nie możesz zapłacić oraz minimalną kwotę, którą możesz przeznaczyć na spłatę długu.

Dług zostanie usunięty z Twojego nazwiska i przypisany do „powiernika”, który jest jak agent depozytowy odpowiedzialny za zarządzanie płatnościami.

W zależności od tego, jaki rodzaj upadłości wybierzesz, możesz wziąć niektóre aktywa jako „zwolnione mienie”, które będzie chronione przed roszczeniami wierzycieli w likwidacji.

Jednak wszystko, co jest związane z twoim nazwiskiem (jak dom czy samochód) będzie częścią likwidacji, co oznacza, że nie możesz się o to ubiegać.
Długi zaległe są umieszczane w osobnej kategorii, ponieważ uważa się je za już zaległe.
Możesz ubiegać się o plan spłaty, ale w takiej sytuacji prawdopodobnie bardzo trudno będzie Ci wyjść z długów.

Jakie są konsekwencje złożenia wniosku o upadłość?

Podczas gdy złożenie wniosku o upadłość może wydawać się ostateczną zdradą, jest to czasami jedyny sposób, aby zapewnić, że twoje długi zostaną spłacone. Korzyści z ogłoszenia upadłości są nie tylko finansowe, ale także psychologiczne i prawne. Chociaż złożenie wniosku o upadłość dramatycznie wpłynie na twoją ocenę kredytową, niezwykle trudno jest ją poprawić po złożeniu wniosku. Co więcej, jedną z głównych korzyści płynących z ogłoszenia upadłości jest to, że pozwala ona na wyeliminowanie długów, a czasem nawet na stworzenie nowego, świeżego konta z czystym kontem w raporcie kredytowym.

W sądzie będziesz mógł negocjować z wierzycielami, aby zredukować wszystkie swoje długi do jak największej kwoty. Możesz nawet być w stanie wypisać wszystkich swoich wierzycieli z umowy na ten okres czasu. Pozwoli to na spłatę niektórych lub wszystkich długów bez konieczności ponownego tworzenia negatywnej historii kredytowej.

Dodatkowo, złożenie wniosku o Chapter 7 bankruptcy pozwala na skorzystanie z niezwykle korzystnej podatkowo metody spłacania długów zwanej income tax extension. Pozwala to na odroczenie płacenia federalnych i stanowych podatków dochodowych od wszelkich pozostałych dochodów po zlikwidowaniu wszystkich aktywów w Chapter 7 Bankruptcy (tj. długi są spłacane w całości). Tak więc w efekcie, wszystko co musiałbyś zrobić, jeśli próbujesz przywrócić kredyt po złożeniu wniosku o Chapter 7 byłoby uzyskanie nowej pracy i rozpoczęcie wszystkiego od nowa od podstaw!

Shape

Poznaj Nas

Zaufaj nam! Jesteś w dobrych rękach !

Prawo i Finanse to Nasza Specjalność

Marta

Specjalista Kredytowy

Agnieszka

Specjalista Kredytowy

Marek

Specjalista Oddłużeniowy