Płać przez polecenie zapłaty. Jaka jest różnica między nim a kartą kredytową – i czy muszę o tym wiedzieć?
Polecenie zapłaty to dobry pomysł dla osób, które czasami zapominają o płaceniu rachunków na czas. Jest to również dobry pomysł, jeśli nie chcesz za każdym razem dokonywać przelewu pieniędzy. Jak to działa? Automatyczna płatność jest wysyłana co miesiąc lub co tydzień, w zależności od Twoich preferencji.
Z tego artykułu dowiesz się:
- Polecenie zapłaty – co to jest?
- Polecenie zapłaty – jak działa?
- Polecenie zapłaty – kiedy się przydaje?
- Jak uruchomić polecenie zapłaty?
- Polecenie zapłaty a zlecenie stałe – różnice
Polecenie zapłaty – co to jest?
Polecenie zapłaty to bezpieczny i prosty sposób dokonywania regularnych płatności. Jest to popularna metoda płatności, która pozwala ustawić odpowiednie reguły dla Twojej firmy, więc nie musisz się o to później martwić. Jeśli odbiorca nie jest dostępny, pieniądze i tak wypływają z konta, ponieważ są one pobierane w sposób ciągły.
Polecenia zapłaty są wydawane automatycznie. Stroną inicjującą jest wierzyciel, a nie osoba posiadająca konto (dłużnik). Polecenie zapłaty jest najczęściej wykorzystywane do płacenia miesięcznych rachunków telefonicznych.
Polecenie zapłaty – jak działa?
Jak działają płatności Automated Clearing House? Jest to mechanizm płatności, w którym za pomocą swojego banku możesz skierować środki na rachunek swojej karty kredytowej, aby automatycznie trafiły na określone konto dla Ciebie. Możesz to zrobić, jeśli wyrazisz na to zgodę. Zazwyczaj na swoją pocztę otrzymasz wiadomość, że płatność została dokonana w Twoim imieniu na określone konto.
Polecenie zapłaty – kiedy się przydaje?
Polecenie zapłaty to nowa metoda płatności, która służy do opłacania rachunków lub rat. Zamiast pamiętać o tym, żeby co miesiąc dzwonić do kogoś w celu zapłacenia pieniędzy, wystarczy pamiętać o tym, żeby przelać pieniądze w określonym terminie. Jeśli jednak prowadzisz firmę i chcesz spłacić pożyczkę, możesz skorzystać z polecenia zapłaty, aby spłacić swoje raty. 2- Nie powielaj oryginalnego tekstu słowo w słowo. Jeśli jest to ważne i konieczne dla Twojego
Jak uruchomić polecenie zapłaty?
Po pierwsze upewnij się, że firma, którą wybrałeś obsługuje direct deposit, jeśli to możliwe, następnie sprawdź formularz direct deposit, zazwyczaj możesz to zrobić poprzez swoje konto logowania. Po drugie wypełnij odpowiedni formularz (czasami trzeba zadzwonić, aby to zrobić).Po trzecie każdy bank ma nieco inne zasady, jeśli chodzi o direct debit. Musisz najpierw sprawdzić na ich stronie internetowej
Polecenie zapłaty wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty. Opłata ta nie jest wysoka i wynosi zazwyczaj kilka polskich lejów. Jest to opłata jednorazowa.
Zlecenia stałe a wpłaty bezpośrednie: różnice między nimi.
Zarówno zlecenie stałe, jak i polecenie zapłaty służą do ustalenia kwoty, za którą chcesz zapłacić. Jedno z nich ma stałą kwotę, która jest zawsze taka sama, podczas gdy drugie jest używane w sytuacji, gdy kwota, którą chcesz zapłacić nie jest stała. Na przykład, jeśli Twój miesięczny rachunek chcesz wysłać. W przypadku zlecenia stałego nie masz obowiązku przesłania żadnej kwoty, gdy subskrypcja dobiega końca. W przeciwieństwie do zlecenia stałego, polecenie zapłaty wymaga wpłacenia konkretnej kwoty na konto.
Jak anulować polecenie zapłaty?
Nie możesz „anulować” polecenia zapłaty w dowolnym momencie. Jeśli jednak je odwołasz, automatyczna płatność, która została dokonana na Twoje konto, wraca do domyślnej wartości. Jeśli masz konto, które zostało zasilone kwotą $0, otrzymasz najwyżej $56 kredytu. Na przykład, jeśli miałeś polecenie zapłaty, które zostało obciążone
Polecenie zapłaty – wady i zalety
Polecenie zapłaty może być dobrą metodą płatności. Chociaż jest to wygodniejsze, ma wiele ograniczeń dla wielu osób. Dla wielu osób, na przykład, pamiętanie o tym, aby każdego miesiąca dokonywać płatności jest żmudnym zadaniem. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, rozwiązaniem może być bankowe polecenie zapłaty. Może ono być pomocne, ponieważ ułatwia dokonywanie płatności.
Jednak korzystając z tej formy płatności nie masz kontroli nad tym, ile wydajesz na każdą transakcję. Jeśli nie zauważysz znaczącego wzrostu, nie odczujesz, że omija Cię coś dobrego. Jednak w każdej chwili możesz sprawdzić swoje transakcje w bankowości internetowej. I możesz odwołać polecenie zapłaty, kiedy tylko chcesz. Wydawałoby się, że ten rodzaj transakcji nie ma większych wad.