pko kredyt hipoteczny ile wkładu własnego


Ile wkładu własnego do kredytu hipotecznego 2022?

W 2022 roku aby otrzymać kredyt hipoteczny, musisz mieć wkład własny pokrywający co najmniej: 20% wartości kupowanej lub budowanej nieruchomości, 10% wartości nieruchomości, jeśli bank zgodzi się udzielić Ci kredytu hipotecznego z niskim wkładem własnym, a Ty przedstawisz dodatkowe zabezpieczenie spłaty zobowiązania.

Kredyt hipoteczny z PKO jeśli chodzi o wkład własny

Kredyt hipoteczny jest jednym z najważniejszych zobowiązań finansowych, które ludzie zaciągają w życiu. Niezależnie od tego, czy jest to pierwsza wizyta w banku, czy kolejny kredyt w domu, człowiek powinien wiedzieć, czego szukać i ile może poświęcić na wkład własny.

Ile jest wymaganego wkładu własnego przy kredycie hipotecznym PKO?

Biorąc pod uwagę bank PKO, wymagane jest 10% wkładu własnego przy kredycie hipotecznym. Oznacza to, że jeśli ludzie szukający kredytu hipotecznego chcą skorzystać z usług PKO, muszą wyłożyć 10% z całej kwoty kredytu. Oznacza to, że jeśli twoje możliwości finansowe pozwalają ci na uzyskanie kredytu hipotecznego w wysokości 100 000 PLN, musisz wyłożyć 10 000 PLN jako wkład własny.

Wkład własny może być opłacany w gotówce, ale także w inny sposób. Na przykład bank może uwzględnić ci inne formy wkładu własnego, takie jak:

  • Udziały w akcjach – używane jako wkład własny w postaci pieniędzy
  • Część kredytu procentowego od osób trzecich – na przykład udzielone ci przez rodzinę lub znajomych
  • Oszczędności w banku – część dotychczasowych oszczędności, które można przenieść do kredytu

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zaciągać kredyt hipoteczny i ilu wkładu własnego wymaga bank PKO, idealnym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z doradcą finansowym. Doradca finansowy pomoże ci lepiej zrozumieć proces kredytowy oraz w jaki sposób możesz wydać wkład własny w taki sposób, aby Ci odpowiadał.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

Fellow Finance Pożyczka

Fellow Finance Pożyczka Suma pożyczki do 60,000zł Okres kredytowania do 60 miesięcy Niski poziom oprocentowania Mała rata Wygodna spłata Kredyty