pko kredyt hipoteczny ile wkładu własnego

Ile wkładu własnego do kredytu hipotecznego 2022? W 2022 roku aby otrzymać kredyt hipoteczny, musisz mieć wkład własny pokrywający co najmniej: 20% wartości kupowanej lub budowanej nieruchomości, 10% wartości nieruchomości, jeśli bank zgodzi się udzielić Ci kredytu hipotecznego z niskim

pko kredyt hipoteczny ile wkładu własnego


Ile wkładu własnego do kredytu hipotecznego 2022?

W 2022 roku aby otrzymać kredyt hipoteczny, musisz mieć wkład własny pokrywający co najmniej: 20% wartości kupowanej lub budowanej nieruchomości, 10% wartości nieruchomości, jeśli bank zgodzi się udzielić Ci kredytu hipotecznego z niskim wkładem własnym, a Ty przedstawisz dodatkowe zabezpieczenie spłaty zobowiązania.

Kredyt hipoteczny z PKO jeśli chodzi o wkład własny

Kredyt hipoteczny jest jednym z najważniejszych zobowiązań finansowych, które ludzie zaciągają w życiu. Niezależnie od tego, czy jest to pierwsza wizyta w banku, czy kolejny kredyt w domu, człowiek powinien wiedzieć, czego szukać i ile może poświęcić na wkład własny.

Ile jest wymaganego wkładu własnego przy kredycie hipotecznym PKO?

Biorąc pod uwagę bank PKO, wymagane jest 10% wkładu własnego przy kredycie hipotecznym. Oznacza to, że jeśli ludzie szukający kredytu hipotecznego chcą skorzystać z usług PKO, muszą wyłożyć 10% z całej kwoty kredytu. Oznacza to, że jeśli twoje możliwości finansowe pozwalają ci na uzyskanie kredytu hipotecznego w wysokości 100 000 PLN, musisz wyłożyć 10 000 PLN jako wkład własny.

Wkład własny może być opłacany w gotówce, ale także w inny sposób. Na przykład bank może uwzględnić ci inne formy wkładu własnego, takie jak:

  • Udziały w akcjach – używane jako wkład własny w postaci pieniędzy
  • Część kredytu procentowego od osób trzecich – na przykład udzielone ci przez rodzinę lub znajomych
  • Oszczędności w banku – część dotychczasowych oszczędności, które można przenieść do kredytu

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zaciągać kredyt hipoteczny i ilu wkładu własnego wymaga bank PKO, idealnym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z doradcą finansowym. Doradca finansowy pomoże ci lepiej zrozumieć proces kredytowy oraz w jaki sposób możesz wydać wkład własny w taki sposób, aby Ci odpowiadał.