kredyt na remont

Gdzie najlepiej szukać kredytu na remont?

Remont mieszkania lub domu to często konieczność zaciągnięcia kredytu. Badanie ofert banków i wybór tej najlepszej wymaga sporo czasu. Jednak wybierając kredyt na remont warto poświęcić kilka godzin i dobrze go przeanalizować. Istnieje kilka czynników, które trzeba wziąć pod uwagę w procesie wyboru kredytu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni kredyt na remont.

Rodzaj rat: stała lub zmienna

Podstawowe pytanie, na jakie należy odpowiedzieć przed rozpoczęciem poszukiwania kredytu, to: czy wolałbym płacić stałe czy zmienne raty? Odpowiedź zależy od Twoich objętościowych i długoterminowych potrzeb finansowych, dlatego musisz rozważyć oba rodzaje produktów. A oto specjalnie dla Ciebie kilka krótkich opisów:

    • Kredyt z ratą stałą: implikuje jednakowe wysokości rat przez cały okres kredytowania. Ponieważ zwykle jest to większa kwota na początku kredytu, dobra propozycja dla tych, którzy wiedzą, że potrzebują stałego, wysokiego budżetu w swoich wydatkach.

 

    • Kredyt z ratą zmienną: oznacza, że wyższość rat będzie stopniowo spadać wraz z upływem czasu. To dobra opcja dla tych, którzy potrzebują faktycznie zreorganizować swoje wydatki w przyszłości.

 

Okres kredytowania

Innym ważnym czynnikiem do rozważenia jest okres kredytowania. Najlepszym wyborem może okazać się ten, który jest dostosowany do twoich możliwości finansowych – musisz więc ustalić, jakiego rodzaju koszty możesz ponieść. Korzystny będzie okres na tyle długi, by dać Ci możliwość spokojnego rozlosowania rat, ale na tyle krótki, byś unikał nadmiernego wzrostu sumy rat.

Koszty wiążące się z zaciągnięciem kredytu

Bardzo ważne jest również zbadanie kosztów związanych z zaciągnięciem pożyczki. Oprócz oprocentowania i prowizji bankowej, w każdym banku, który udziela kredytu na remont mieszkania lub domu, przewiduje się prowizję ubezpieczeniową, opłatę za wydanie decyzji i koszty uzyskania informacji o danych osobowych w BIK. Bezwzględnie należy ustalić, jakie dodatkowe koszty są związane z tym konkretnym kredytem.

Podsumowanie

Zakup kredytu na remont jest ważnym wyborem, więc szukaj odpowiedzi na wszystkie pytania, aż do momentu, gdy znajdziesz produkt, który odpowiada Twoim potrzebom. Pamiętaj, że istnieje wielu pożyczkodawców o różnych wymaganiach i ofercie, a także dostępnych opcjach. Przeanalizuj dobrze wszystkie warunki i uzyskaj najlepszą ofertę, która będzie dla Ciebie korzystna.

Shape

Poznaj Nas

Zaufaj nam! Jesteś w dobrych rękach !

Prawo i Finanse to Nasza Specjalność

Marta

Specjalista Kredytowy

Agnieszka

Specjalista Kredytowy

Marek

Specjalista Oddłużeniowy