kredyt 400 tys jaka rata na 20 lat

kredyt 400 tys jaka rata na 20 lat

400 tysięcy jako kredyt na 20 lat: jaka rata?

Kredyt na 400 tysięcy złotych i okres spłaty 20 lat to rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w naszych portfelach. Wysoka kwota wraz z długim okresem spłaty generuje wysoki koszt kredytu ze względu na trwający długo okres odsetkowy. Planując taki kredyt poświećmy trochę czasu na dobór korzystnych warunków.

Jaka rata?

Decydując się na kredyt w wysokości 400 tysięcy złotych i spłatę zobowiązania w okresie 20 lat musimy wliczyć wyższe koszty odsetek. Rata będzie wynosić, w zależności od ofert dostępnych w bankach, od 3 540 do 4 400 złotych. Oczywiście ta sama kwota kredytu, przy okresie krótszym, na przykład 10 lat, generuje o wiele niższą ratę, sięgającą w skrajnych przypadkach 7 200 złotych.

Jak maksymalnie obniżyć ratę?

Panel banku z którego korzystamy często proponuje bankomaty obniżające ratę zobowiązania. Należy pamiętać jednak, że w każdym przypadku taka oferta jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta i jego możliwości finansowych. Oto lista narzędzi, dzięki którym możesz maksymalnie obniżyć twoją ratę:

  • Zmiana okresu kredytowania na mniejszy.
  • Refinansowanie kredytu w innym banku oferującym wyższe rabaty.
  • Wybór opcji z karencją, obniżającą spłatę zadłużenia na początku okresu spłaty.
  • Skorzystanie z Ofert Specjalnych, oferujących niski oprocentowanie oraz bezpłatną obsługę przy spłacie.
  • Uzyskanie dodatkowego źródła dochodu, które możemy wykorzystać do spłaty kredytu.
  • Skorzystanie z usług doradcy finansowego, dzięki któremu będziemy mogli dokonać optymalnego wyboru.

Dobór odpowiedniego kredytu

Zastanawiając się nad wyborem właściwego kredytu na okres 20 lat, koncentruj się przede wszystkim na korzyściach. Dobrze jest utrzymywać ciepłe relacje z bankiem i otwierać się na prośby o warunki niższego oprocentowania a nawet niższą ratę. Warto skorzystać z usług doradcy finansowego, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów wynikających z błędnych decyzji. Pamiętaj, że niezależnie od okresu 20 lat czy mniejszego – zawsze staraj się czuć komfort i cieszyć się korzyściami płynącymi z posiadania dodatkowej gotówki.

Jaka jest minimalna rata kredytu 400 tys. na 20 lat?

Minimalna rata kredytu w wysokości 400 tys. na okres 20 lat wynosi ok. 1975 zł. Rata ustalana jest indywidualnie w zależności od wielu czynników, a tym samym może być znacznie niższa lub znacznie wyższa.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter