Jak uzyskać kredyt hipoteczny bez umowy o pracę?

Jak uzyskać kredyt hipoteczny bez umowy o pracę?

Kupienie własnego mieszkania lub domu to marzenie wielu ludzi, ale często barierą w jego realizacji są trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Nie każdy posiada umowę o pracę, która na ogół jest wymagana przez banki, aby przyznać kredyt. Czy można w takiej sytuacji uzyskać kredyt hipoteczny?

Odpowiedź jest pozytywna, ale trzeba liczyć się z większymi trudnościami w procesie uzyskiwania kredytu. Banki, które udzielają kredytów hipotecznych, wymagają przede wszystkich zdolności kredytowej zgłaszającego. Oznacza to, że musi on wykazać się wystarczającymi dochodami, aby móc spłacić zobowiązania. W przypadku, gdy kredytobiorca nie posiada umowy o pracę, jego sytuacja finansowa może zostać zweryfikowana na podstawie innych dokumentów.

Jeśli kredytobiorca prowadzi działalność gospodarczą, może przedstawić roczne bilanse i rachunki zysków i strat, które będą potwierdzeniem jego dochodów. Przy ewidencji przychodów i kosztów, o czym powinna decydować osoba zainteresowana tym rozwiązaniem, warto zawrzeć w umowie umowę o dzieło lub umowę zlecenie, co pozytywnie wpłynie na możliwość ubiegania się o kredyt hipoteczny.

Kredytobiorca może także przedstawić umowę o współpracy czy list intencyjny na przyszłe projekty biznesowe. W dokumentach tych powinny się znaleźć informacje o oczekiwanej wysokości wynagrodzenia wraz z terminami płatności. Takie dokumenty pozwalają ocenić potencjalne dochody kredytobiorcy.

Kredyt hipoteczny bez umowy o pracę jest również możliwy do uzyskania przez osoby pracujące na umowę zlecenie. Szansa ta istnieje, jeśli umowa została zawarta na co najmniej trzy miesiące. Wówczas banki będą zainteresowane udzieleniem kredytu, a potrzebne dochody będą potwierdzone przez PIT-11 za dany rok podatkowy.

Ostatnią opcją w pozyskaniu kredytu hipotecznego bez umowy o pracę jest przedstawienie ubezpieczenia niskiego wkładu własnego wraz z dodatkowymi ubezpieczeniami, na przykład ubezpieczeniem utraty pracy. W przypadku takiego produktu banki zwiększają bezpieczeństwo swojego zobowiązania, a kredytobiorca otrzymuje większe szanse na pozytywną decyzję.

Podsumowując, uzyskanie kredytu hipotecznego bez umowy o pracę jest możliwe, ale zwykle wymaga więcej dokumentów i formalności. Niezbędne będą potwierdzenia dochodów z innych źródeł, a także dodatkowe ubezpieczenia, które mogą podnieść poziom akceptacji przez bank. Więc, jeśli nie posiadasz umowy o pracę, ale marzysz o własnym mieszkaniu, warto zweryfikować swoją sytuację finansową i powalczyć o kredyt hipoteczny.

Shape

Poznaj Nas

Prawo i Finanse to Nasza Specjalność

Zaufaj nam! Jesteś w dobrych rękach !

Marta

Specjalista Kredytowy

Agnieszka

Specjalista Kredytowy

Marek

Specjalista Oddłużeniowy

Agata

Koordynator Działu Kredytów i Pożyczek

Maciej

Koordynator Działu Prawnego

Lucyna

Administracja i Obiegu Dokumentów
Shape

FAQ

Jesteśmy tu, aby Pomóc Ci w każdej sprawie.

Uzyskanie kredytu w naszej firmie jest szybkie i łatwe. Wszystko, czego potrzebujesz do otrzymania kredytu w naszej firmie, to porozmawiać z naszym konsultantem na czacie. Nasi eksperci są tam, aby pomóc Ci złożyć wniosek o kredyt i uzyskać odpowiedź w bardzo krótkim czasie.

Kiedy skontaktujesz się z konsultantem na czacie, wyjaśni on wszystkie wymagania, jakie musisz spełnić, aby uzyskać kredyt. Będziesz musiał przedstawić odpowiednie dokumenty, złożyć wniosek i udowodnić, że będziesz w stanie spłacić kredyt. Konsultant przeprowadzi Cię przez proces i odpowie na wszelkie pytania, jakie możesz mieć.

Jeśli spełnisz wszystkie wymagania, zostaniesz zakwalifikowany do otrzymania kredytu. Możesz uzyskać natychmiastowe potwierdzenie i dostęp do swojego kredytu. Będziesz mógł przejrzeć szczegóły kredytu i wybrać najlepszy sposób spłaty.

Nasi konsultanci są profesjonalni i uczciwi. Podczas rozmowy z konsultantem na czacie możesz być pewny, że masz do czynienia z prawdziwym ekspertem, który zadba o Twoje interesy. Nie musisz się martwić o to, że nie dostaniesz kredytu, ponieważ zrobimy wszystko, aby pomóc Ci go uzyskać.

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług doradczych, dzięki którym Twoje biznesowe cele będą osiągane w maksymalnym stopniu. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie usług doradczych, jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Koszt pomocy doradczej w naszej firmie ma na celu dopasowanie do Twoich potrzeb i oczekiwań. Oznacza to, że cena zależy od ilości czasu i pracy, jaką włożymy w Twoją sprawę. Chętnie udzielimy Ci więcej informacji na temat kosztów naszych usług na czacie online.

Nasz wykwalifikowany zespół konsultantów będzie w stanie udzielić Ci wszelkich niezbędnych informacji na temat kosztów pomocy doradczej. Ponieważ każda sprawa naszych klientów jest inna, ważne jest, abyśmy mogli w pełni zrozumieć Twoje potrzeby i oczekiwania, abyśmy mogli wycenić nasze usługi w sposób odpowiedni dla Ciebie.

Kontaktując się z nami, możesz być pewien, że otrzymasz szybką i profesjonalną obsługę. Nasz zespół zawsze stale dąży do zapewnienia Ci usługi najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach.

Kiedy klient ma komornika, może być trudno znaleźć firmę, która chętnie mu pomoże. Wiele firm jest niechętnych lub odmawia współpracy z takimi klientami. Nasza firma jest inna. Nie odmawiamy pomocy klientom z komornikiem. Wiemy, że sytuacja taka może być trudna i chcemy pomóc.

Nasz zespół specjalistów zajmuje się takimi sytuacjami od wielu lat. Wiemy, jak trudne jest życie z komornikiem, a nasza wiedza i doświadczenie sprawia, że możemy pomóc. Nasza firma oferuje profesjonalną poradę i wsparcie, aby pomóc klientom wyjść z trudnej sytuacji.

Jesteśmy też gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Wiemy, że sytuacja może być stresująca i chcemy, aby klienci czuli się bezpiecznie i komfortowo podczas rozmowy z naszym zespołem.

Jeśli klient ma komornika, to może być pewien, że w naszej firmie nie spotka się z odmową i nie zostanie bez pomocy i odpowiedzi. Jesteśmy gotowi wspierać naszych klientów w każdej sytuacji.

U nas wszelkie zgłoszenia są traktowane poważnie i realizowane przez naszych pracowników z zaangażowaniem i profesjonalizmem. Dbamy o to, aby naszym Klientom zapewnić szybką i profesjonalną obsługę. Z tego powodu realizujemy wszelkie zgłoszenia w ciągu jednego dnia roboczego.

Mając na uwadze Państwa wygodę, możecie Państwo kontaktować się z nami za pomocą telefonu, maila lub formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej. Otrzymają Państwo od nas odpowiedź w ciągu 24 godzin, chyba że napotkamy trudności w realizacji zgłoszenia. W takim przypadku poinformujemy Państwa o tym i wyjaśnimy szczegóły.

Nasza firma zawsze stara się zapewniać najwyższy poziom obsługi klienta. Nasz zespół jest wykształcony, pełen energii i wykwalifikowany do pomocy w każdej sprawie. Jesteśmy zawsze gotowi, aby Państwa wysłuchać i wesprzeć. Dbamy o to, aby realizować nasze zobowiązania i zapewniać Państwu najwyższy poziom usług.