Jak samodzielnie sprawdzić swoją zdolność kredytową? Praktyczne porady

Jak samodzielnie sprawdzić swoją zdolność kredytową? Praktyczne porady

Zdolność kredytowa to ważny aspekt, który musimy wziąć pod uwagę przed decyzją o zaciągnięciu kredytu. Określa ona naszą możliwość terminowej spłaty zadłużenia. Jego brak może wpłynąć na naszą zdolność finansową w przyszłości, dlatego warto znać swoją sytuację finansową i dowiedzieć się, na ile jesteśmy w stanie spłacać zadłużenie. Niżej przedstawiamy kilka praktycznych porad, jak możesz samodzielnie sprawdzić swoją zdolność kredytową.

1. Analiza swoich stałych dochodów. Warto poznać swoje stałe dochody, czyli to, co otrzymujemy każdego miesiąca na swoje konto. W skład dochodów wchodzą np. pensja, wynajem mieszkania czy emerytura. Aby sprawdzić swoją zdolność kredytową, trzeba wziąć pod uwagę swoje rozliczenie kwartalne, półroczne i roczne. Dzięki temu dowiemy się, ile mamy stałych dochodów i jaką kwotę możemy przeznaczyć na spłatę kredytu.

2. Wyliczenie swoich stałych wydatków. Należy sobie zadać pytanie, ile wydajemy każdego miesiąca na stałe wydatki. W skład stałych wydatków wchodzą np. czynsz, rachunki, opłaty za abonamenty, ubezpieczenie czy wynajem samochodu. Jeśli mamy oszczędności, warto też je uwzględnić w kwocie, którą przeznaczymy na spłatę kredytu.

3. Obliczenie przewidywanych kosztów kredytu. Przed zaciągnięciem kredytu warto dowiedzieć się, jakie będą koszty jego spłaty. Warto zwrócić uwagę na wysokość odsetek oraz prowizji oraz ewentualnych kosztów związanych z ubezpieczeniem kredytu. Dzięki temu będziemy w stanie oszacować, na ile nas stać na spłatę zadłużenia.

4. Obliczenie wskaźnika DTI. Wskaźnik DTI, czyli Debt-to-Income, to proporcja naszych miesięcznych wydatków do dochodów. Im niższy wskaźnik, tym lepiej, ponieważ oznacza to, że mamy dużą zdolność kredytową. Aby obliczyć ten współczynnik, trzeba podzielić sumę miesięcznych wydatków przez dochody.

5. Wykorzystanie kalkulatora kredytowego. W internecie można znaleźć wiele kalkulatorów kredytowych, które pomogą nam oszacować naszą zdolność kredytową. Wystarczy wpisać kwotę, na którą chcemy wziąć kredyt oraz ilość rat i kalkulator automatycznie wyświetli nam wysokość miesięcznej raty oraz koszty związane z pożyczką.

Sprawdzenie swojej zdolności kredytowej to prosta i niezbędna czynność, gdy planujemy zaciągnąć kredyt. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że założenia, jakie przyjęliśmy są poprawne a zaciągnięcie kredytu nie spowoduje kłopotów finansowych w przyszłości.

Shape

Poznaj Nas

Prawo i Finanse to Nasza Specjalność

Zaufaj nam! Jesteś w dobrych rękach !

Marta

Specjalista Kredytowy

Agnieszka

Specjalista Kredytowy

Marek

Specjalista Oddłużeniowy

Agata

Koordynator Działu Kredytów i Pożyczek

Maciej

Koordynator Działu Prawnego

Lucyna

Administracja i Obiegu Dokumentów
Shape

FAQ

Jesteśmy tu, aby Pomóc Ci w każdej sprawie.

Uzyskanie kredytu w naszej firmie jest szybkie i łatwe. Wszystko, czego potrzebujesz do otrzymania kredytu w naszej firmie, to porozmawiać z naszym konsultantem na czacie. Nasi eksperci są tam, aby pomóc Ci złożyć wniosek o kredyt i uzyskać odpowiedź w bardzo krótkim czasie.

Kiedy skontaktujesz się z konsultantem na czacie, wyjaśni on wszystkie wymagania, jakie musisz spełnić, aby uzyskać kredyt. Będziesz musiał przedstawić odpowiednie dokumenty, złożyć wniosek i udowodnić, że będziesz w stanie spłacić kredyt. Konsultant przeprowadzi Cię przez proces i odpowie na wszelkie pytania, jakie możesz mieć.

Jeśli spełnisz wszystkie wymagania, zostaniesz zakwalifikowany do otrzymania kredytu. Możesz uzyskać natychmiastowe potwierdzenie i dostęp do swojego kredytu. Będziesz mógł przejrzeć szczegóły kredytu i wybrać najlepszy sposób spłaty.

Nasi konsultanci są profesjonalni i uczciwi. Podczas rozmowy z konsultantem na czacie możesz być pewny, że masz do czynienia z prawdziwym ekspertem, który zadba o Twoje interesy. Nie musisz się martwić o to, że nie dostaniesz kredytu, ponieważ zrobimy wszystko, aby pomóc Ci go uzyskać.

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług doradczych, dzięki którym Twoje biznesowe cele będą osiągane w maksymalnym stopniu. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie usług doradczych, jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Koszt pomocy doradczej w naszej firmie ma na celu dopasowanie do Twoich potrzeb i oczekiwań. Oznacza to, że cena zależy od ilości czasu i pracy, jaką włożymy w Twoją sprawę. Chętnie udzielimy Ci więcej informacji na temat kosztów naszych usług na czacie online.

Nasz wykwalifikowany zespół konsultantów będzie w stanie udzielić Ci wszelkich niezbędnych informacji na temat kosztów pomocy doradczej. Ponieważ każda sprawa naszych klientów jest inna, ważne jest, abyśmy mogli w pełni zrozumieć Twoje potrzeby i oczekiwania, abyśmy mogli wycenić nasze usługi w sposób odpowiedni dla Ciebie.

Kontaktując się z nami, możesz być pewien, że otrzymasz szybką i profesjonalną obsługę. Nasz zespół zawsze stale dąży do zapewnienia Ci usługi najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach.

Kiedy klient ma komornika, może być trudno znaleźć firmę, która chętnie mu pomoże. Wiele firm jest niechętnych lub odmawia współpracy z takimi klientami. Nasza firma jest inna. Nie odmawiamy pomocy klientom z komornikiem. Wiemy, że sytuacja taka może być trudna i chcemy pomóc.

Nasz zespół specjalistów zajmuje się takimi sytuacjami od wielu lat. Wiemy, jak trudne jest życie z komornikiem, a nasza wiedza i doświadczenie sprawia, że możemy pomóc. Nasza firma oferuje profesjonalną poradę i wsparcie, aby pomóc klientom wyjść z trudnej sytuacji.

Jesteśmy też gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Wiemy, że sytuacja może być stresująca i chcemy, aby klienci czuli się bezpiecznie i komfortowo podczas rozmowy z naszym zespołem.

Jeśli klient ma komornika, to może być pewien, że w naszej firmie nie spotka się z odmową i nie zostanie bez pomocy i odpowiedzi. Jesteśmy gotowi wspierać naszych klientów w każdej sytuacji.

U nas wszelkie zgłoszenia są traktowane poważnie i realizowane przez naszych pracowników z zaangażowaniem i profesjonalizmem. Dbamy o to, aby naszym Klientom zapewnić szybką i profesjonalną obsługę. Z tego powodu realizujemy wszelkie zgłoszenia w ciągu jednego dnia roboczego.

Mając na uwadze Państwa wygodę, możecie Państwo kontaktować się z nami za pomocą telefonu, maila lub formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej. Otrzymają Państwo od nas odpowiedź w ciągu 24 godzin, chyba że napotkamy trudności w realizacji zgłoszenia. W takim przypadku poinformujemy Państwa o tym i wyjaśnimy szczegóły.

Nasza firma zawsze stara się zapewniać najwyższy poziom obsługi klienta. Nasz zespół jest wykształcony, pełen energii i wykwalifikowany do pomocy w każdej sprawie. Jesteśmy zawsze gotowi, aby Państwa wysłuchać i wesprzeć. Dbamy o to, aby realizować nasze zobowiązania i zapewniać Państwu najwyższy poziom usług.