Jak pozbyć się długu we frankach? – Poradnik

Długi we frankach szwajcarskich to problem, który dotyka wiele osób w Polsce. Wiele osób wzięło kredyty hipoteczne w walucie szwajcarskiej, które po zmianie kursu wykładniczo się zwiększyły. Niestety, wiele z tych osób ma trudności z ich spłatą. W tym artykule przedstawimy pewne kroki, które pomogą w pozbyciu się długu we frankach.

1. Renegocjacja umowy z bankiem

Renegocjacja umowy z bankiem, który udzielił kredytu jest jednym z pierwszych sposobów na walkę z długiem we frankach szwajcarskich. Banki często oferują różne pakietu porad, które pomagają w zmniejszeniu raty kredytu. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to proste zadanie. Banki chcę przecież zarabiać, a jednocześnie nie można przeciążać dla nich swego konta.

2. Refinansowanie długu

Jeśli opcja renegocjacji okazuje się być niemożliwa, inną opcją jest refinansowanie długu u innego banku. Innymi słowy, można wziąć kredyt w innym banku w celu spłacenia poprzedniego kredytu. W ten sposób osoba zadłużona będzie miała większy czas na spłatę kredytu, gdyż nowy kredyt najczęściej jest udzielany na dłuższy okres czasu.

3.Odkładanie pieniędzy

Kolejny sposób na pozbycie się długu we frankach szwajcarskich to zacząć odkładać pieniądze na specjalne konto oszczędnościowe o wysokim oprocentowaniu. Można w ten sposób mieć pewność, że pieniądze w końcu zaczną rosnąć, a kiedy staną się wystarczająco duże, można spłacić kredyt hipoteczny. Niestety, wymaga to silnej dyscypliny finansowej oraz dużo czasu.

4. Sprzedaż nieruchomości

Jest to ostateczne rozwiązanie, ale w niektórych przypadkach jedyną drogą do pozbycia się długu. Sprzedaż nieruchomości należy traktować jako raz na jakiś czas wyjątkowość, gdyż w wielu przypadkach nieruchomość jest jednym z najcenniejszych elementów w portfelu oszczędnościowym. Przed sprzedażą nieruchomości warto dobrze przemyśleć tę decyzję, gdyż istnieją pewne koszty związane ze sprzedażą nieruchomości.

Długi we frankach szwajcarskich to mało komfortową sytuacją dla osoby zadłużonej. Warto jednak zdawać sobie sprawę z możliwości, które pomogą w pozbyciu się długu. Renegocjacja umowy z bankiem, refinansowanie długu, odkładanie pieniędzy i sprzedaż nieruchomości to rozwiązania, które warto rozważyć. Jednak, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na wyjście z długu we frankach.

Shape

Poznaj Nas

Zaufaj nam! Jesteś w dobrych rękach !

Prawo i Finanse to Nasza Specjalność

Marta

Specjalista Kredytowy

Agnieszka

Specjalista Kredytowy

Marek

Specjalista Oddłużeniowy