Jak pozbyć się długu we frankach? – Poradnik

Długi we frankach szwajcarskich to problem, który dotyka wiele osób w Polsce. Wiele osób wzięło kredyty hipoteczne w walucie szwajcarskiej, które po zmianie kursu wykładniczo się zwiększyły. Niestety, wiele z tych osób ma trudności z ich spłatą. W tym artykule przedstawimy pewne kroki, które pomogą w pozbyciu się długu we frankach.

1. Renegocjacja umowy z bankiem

Renegocjacja umowy z bankiem, który udzielił kredytu jest jednym z pierwszych sposobów na walkę z długiem we frankach szwajcarskich. Banki często oferują różne pakietu porad, które pomagają w zmniejszeniu raty kredytu. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to proste zadanie. Banki chcę przecież zarabiać, a jednocześnie nie można przeciążać dla nich swego konta.

2. Refinansowanie długu

Jeśli opcja renegocjacji okazuje się być niemożliwa, inną opcją jest refinansowanie długu u innego banku. Innymi słowy, można wziąć kredyt w innym banku w celu spłacenia poprzedniego kredytu. W ten sposób osoba zadłużona będzie miała większy czas na spłatę kredytu, gdyż nowy kredyt najczęściej jest udzielany na dłuższy okres czasu.

3.Odkładanie pieniędzy

Kolejny sposób na pozbycie się długu we frankach szwajcarskich to zacząć odkładać pieniądze na specjalne konto oszczędnościowe o wysokim oprocentowaniu. Można w ten sposób mieć pewność, że pieniądze w końcu zaczną rosnąć, a kiedy staną się wystarczająco duże, można spłacić kredyt hipoteczny. Niestety, wymaga to silnej dyscypliny finansowej oraz dużo czasu.

4. Sprzedaż nieruchomości

Jest to ostateczne rozwiązanie, ale w niektórych przypadkach jedyną drogą do pozbycia się długu. Sprzedaż nieruchomości należy traktować jako raz na jakiś czas wyjątkowość, gdyż w wielu przypadkach nieruchomość jest jednym z najcenniejszych elementów w portfelu oszczędnościowym. Przed sprzedażą nieruchomości warto dobrze przemyśleć tę decyzję, gdyż istnieją pewne koszty związane ze sprzedażą nieruchomości.

Długi we frankach szwajcarskich to mało komfortową sytuacją dla osoby zadłużonej. Warto jednak zdawać sobie sprawę z możliwości, które pomogą w pozbyciu się długu. Renegocjacja umowy z bankiem, refinansowanie długu, odkładanie pieniędzy i sprzedaż nieruchomości to rozwiązania, które warto rozważyć. Jednak, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na wyjście z długu we frankach.

Shape

Poznaj Nas

Prawo i Finanse to Nasza Specjalność

Zaufaj nam! Jesteś w dobrych rękach !

Marta

Specjalista Kredytowy

Agnieszka

Specjalista Kredytowy

Marek

Specjalista Oddłużeniowy

Agata

Koordynator Działu Kredytów i Pożyczek

Maciej

Koordynator Działu Prawnego

Lucyna

Administracja i Obiegu Dokumentów
Shape

FAQ

Jesteśmy tu, aby Pomóc Ci w każdej sprawie.

Uzyskanie kredytu w naszej firmie jest szybkie i łatwe. Wszystko, czego potrzebujesz do otrzymania kredytu w naszej firmie, to porozmawiać z naszym konsultantem na czacie. Nasi eksperci są tam, aby pomóc Ci złożyć wniosek o kredyt i uzyskać odpowiedź w bardzo krótkim czasie.

Kiedy skontaktujesz się z konsultantem na czacie, wyjaśni on wszystkie wymagania, jakie musisz spełnić, aby uzyskać kredyt. Będziesz musiał przedstawić odpowiednie dokumenty, złożyć wniosek i udowodnić, że będziesz w stanie spłacić kredyt. Konsultant przeprowadzi Cię przez proces i odpowie na wszelkie pytania, jakie możesz mieć.

Jeśli spełnisz wszystkie wymagania, zostaniesz zakwalifikowany do otrzymania kredytu. Możesz uzyskać natychmiastowe potwierdzenie i dostęp do swojego kredytu. Będziesz mógł przejrzeć szczegóły kredytu i wybrać najlepszy sposób spłaty.

Nasi konsultanci są profesjonalni i uczciwi. Podczas rozmowy z konsultantem na czacie możesz być pewny, że masz do czynienia z prawdziwym ekspertem, który zadba o Twoje interesy. Nie musisz się martwić o to, że nie dostaniesz kredytu, ponieważ zrobimy wszystko, aby pomóc Ci go uzyskać.

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług doradczych, dzięki którym Twoje biznesowe cele będą osiągane w maksymalnym stopniu. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie usług doradczych, jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Koszt pomocy doradczej w naszej firmie ma na celu dopasowanie do Twoich potrzeb i oczekiwań. Oznacza to, że cena zależy od ilości czasu i pracy, jaką włożymy w Twoją sprawę. Chętnie udzielimy Ci więcej informacji na temat kosztów naszych usług na czacie online.

Nasz wykwalifikowany zespół konsultantów będzie w stanie udzielić Ci wszelkich niezbędnych informacji na temat kosztów pomocy doradczej. Ponieważ każda sprawa naszych klientów jest inna, ważne jest, abyśmy mogli w pełni zrozumieć Twoje potrzeby i oczekiwania, abyśmy mogli wycenić nasze usługi w sposób odpowiedni dla Ciebie.

Kontaktując się z nami, możesz być pewien, że otrzymasz szybką i profesjonalną obsługę. Nasz zespół zawsze stale dąży do zapewnienia Ci usługi najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach.

Kiedy klient ma komornika, może być trudno znaleźć firmę, która chętnie mu pomoże. Wiele firm jest niechętnych lub odmawia współpracy z takimi klientami. Nasza firma jest inna. Nie odmawiamy pomocy klientom z komornikiem. Wiemy, że sytuacja taka może być trudna i chcemy pomóc.

Nasz zespół specjalistów zajmuje się takimi sytuacjami od wielu lat. Wiemy, jak trudne jest życie z komornikiem, a nasza wiedza i doświadczenie sprawia, że możemy pomóc. Nasza firma oferuje profesjonalną poradę i wsparcie, aby pomóc klientom wyjść z trudnej sytuacji.

Jesteśmy też gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Wiemy, że sytuacja może być stresująca i chcemy, aby klienci czuli się bezpiecznie i komfortowo podczas rozmowy z naszym zespołem.

Jeśli klient ma komornika, to może być pewien, że w naszej firmie nie spotka się z odmową i nie zostanie bez pomocy i odpowiedzi. Jesteśmy gotowi wspierać naszych klientów w każdej sytuacji.

U nas wszelkie zgłoszenia są traktowane poważnie i realizowane przez naszych pracowników z zaangażowaniem i profesjonalizmem. Dbamy o to, aby naszym Klientom zapewnić szybką i profesjonalną obsługę. Z tego powodu realizujemy wszelkie zgłoszenia w ciągu jednego dnia roboczego.

Mając na uwadze Państwa wygodę, możecie Państwo kontaktować się z nami za pomocą telefonu, maila lub formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej. Otrzymają Państwo od nas odpowiedź w ciągu 24 godzin, chyba że napotkamy trudności w realizacji zgłoszenia. W takim przypadku poinformujemy Państwa o tym i wyjaśnimy szczegóły.

Nasza firma zawsze stara się zapewniać najwyższy poziom obsługi klienta. Nasz zespół jest wykształcony, pełen energii i wykwalifikowany do pomocy w każdej sprawie. Jesteśmy zawsze gotowi, aby Państwa wysłuchać i wesprzeć. Dbamy o to, aby realizować nasze zobowiązania i zapewniać Państwu najwyższy poziom usług.