Wśród Polaków wzrasta ilość przeterminowanych zobowiązań

O walce z długami, czyli dlaczego czasem im gorzej, tym lepiej?

zobowiązania PolakówWśród Polaków wzrasta ilość przeterminowanych zobowiązań

Biuro Informacji Gospodarczej ERIF odnotowało w ostatnim czasie znaczny wzrost liczby danych, które do niego trafiają. Co ciekawe przekazywane przez wierzycieli informację mają zarówno charakter pozytywny jak też dotyczą osób, które nie spłacają swoich zobowiązań w wyznaczonym przez umowę terminie. W chwili obecnej w całej bazie znajduje się aż 3 miliony 600 tysięcy informacji o zobowiązaniach.

Zdecydowana większość wpisów a dokładnie 2 miliony 200 tysięcy jest związane z nieterminowym regulowaniem zobowiązań przez dłużników. Możemy tutaj również zauważyć stały wzrost tej wartości. Jednakże, jak zauważają pracownicy z Biura Informacji Gospodarczej ERIF rośnie również liczba wzmianek pozytywnych o dłużnikach tzn. takich, w których dłużnicy sumiennie wywiązali się ze swoich zaciągniętych zobowiązań. W tym momencie ich liczba wynosi przeszło 400 tysięcy.

Ogólna suma spraw, jakie znajdują się w rejestrze (zarówno dane pozytywne jak i negatywne) szacowana jest na kwotę 17 miliardów złotych. Same zobowiązania przeterminowane wyceniane są na 15 miliardów złotych.
Przede wszystkim do grupy negatywnych zobowiązań możemy zaliczyć długi związane z niepłaceniem na czas rachunków za telefon, gaz, Internet oraz zaległe kwoty czynszu za wynajmowane mieszkanie. Gros znajdujących się w rejestrze spraw dotyczy także nieopłacanych alimentów gdzie osoba zobowiązana do ich płacenia jest w zwłoce minimum sześćdziesięcio dniowej.

W przypadku obrazu statystycznego dłużnika nie zaobserwowano znaczących zmian. Tak jak w latach ubiegłych jest to przeważnie mężczyzna w wieku około 45, który mieszka wilość spraw w bazie województwie śląskim. W dalszej kolejności to mieszkaniec dolnego śląska lub województwa mazowieckiego. Średnia wysokość zobowiązań oscyluje na poziomie ośmiu tysięcy złotych.

Przedstawiony raport niejako pokrywa się z innymi badaniami prowadzonymi w zakresie tego zagadnienia. Warto podkreślić, że na terenie naszego kraju w chwili obecnej funkcjonują 4 biura informacji gospodarczych i każde z nich, co jakiś czas prezentuje wyniki zleconych przez siebie badań w temacie finansów i zadłużenia Polaków.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

Pożyczki Dla Zadłużonych Z Gwarantem

Pożyczki dla zadłużonych z gwarantem Pożyczki do 25.000 PLN Spłata rozłożona do 60 miesięcy Oprocentowanie korzystne Decyzja wstępna błyskawiczna Formalności

kredyt na remont

Gdzie najlepiej szukać kredytu na remont? Remont mieszkania lub domu to często konieczność zaciągnięcia kredytu. Badanie ofert banków i wybór