infolinia
737 764 341  
Opłata jak za połączenie lokalne
Wśród Polaków wzrasta ilość przeterminowanych zobowiązań

Wśród Polaków wzrasta ilość przeterminowanych zobowiązań

Biuro Informacji Gospodarczej ERIF odnotowało w ostatnim czasie znaczny wzrost liczby danych, które do niego trafiają. Co ciekawe przekazywane przez wierzycieli informację mają zarówno charakter pozytywny jak też dotyczą osób, które nie spłacają swoich zobowiązań w wyznaczonym przez umowę terminie. W chwili obecnej w całej bazie znajduje się aż 3 miliony 600 tysięcy informacji o zobowiązaniach.

Zdecydowana większość wpisów a dokładnie 2 miliony 200 tysięcy jest związane z nieterminowym regulowaniem zobowiązań przez dłużników. Możemy tutaj również zauważyć stały wzrost tej wartości. Jednakże, jak zauważają pracownicy z Biura Informacji Gospodarczej ERIF rośnie również liczba wzmianek pozytywnych o dłużnikach tzn. takich, w których dłużnicy sumiennie wywiązali się ze swoich zaciągniętych zobowiązań. W tym momencie ich liczba wynosi przeszło 400 tysięcy. 

Ogólna suma spraw, jakie znajdują się w rejestrze (zarówno dane pozytywne jak i negatywne) szacowana jest na kwotę 17 miliardów złotych. Same zobowiązania przeterminowane wyceniane są na 15 miliardów złotych. 
Przede wszystkim do grupy negatywnych zobowiązań możemy zaliczyć długi związane z niepłaceniem na czas rachunków za telefon, gaz, Internet oraz zaległe kwoty czynszu za wynajmowane mieszkanie. Gros znajdujących się w rejestrze spraw dotyczy także nieopłacanych alimentów gdzie osoba zobowiązana do ich płacenia jest w zwłoce minimum sześćdziesięcio dniowej. wsrod Polakow wzrasta ilosc przeterminowanych zobowiazan

W przypadku obrazu statystycznego dłużnika nie zaobserwowano znaczących zmian. Tak jak w latach ubiegłych jest to przeważnie mężczyzna w wieku około 45, który mieszka w województwie śląskim. W dalszej kolejności to mieszkaniec dolnego śląska lub województwa mazowieckiego. Średnia wysokość zobowiązań oscyluje na poziomie ośmiu tysięcy złotych. 

Przedstawiony raport niejako pokrywa się z innymi badaniami prowadzonymi w zakresie tego zagadnienia. Warto podkreślić, że na terenie naszego kraju w chwili obecnej funkcjonują 4 biura informacji gospodarczych i każde z nich, co jakiś czas prezentuje wyniki zleconych przez siebie badań w temacie finansów i zadłużenia Polaków. 
Ambitny doradca kredytowy, której entuzjazm przenosi się na cały zespół. Jej pozytywne nastawienie doskonale sprawdza się w pracy z klientem. Podejście „na tak” sprawia, że nawet skomplikowane przypadki klientów kończą się przyznaniem wnioskowanej kwoty kredytu czy tez pożyczki. Dodatkowo cierpliwość i rzetelność w kompletowaniu dokumentacji w znacznym stopniu ogranicza czas potrzebny na załatwienie formalności. Klienci cenią sobie szczególnie w niej motywację i konsekwencję w dążeniu do wyznaczonego celu.

Po ciężkiej pracy należy się odpoczynek, który najchętniej widzi w ojczyźnie Leonarda da Vinci i Michała Anioła- słonecznej Italii. To właśnie tam zakochała się w kuchni śródziemnomorskiej a wobec tego jej konikiem jest bezapelacyjnie klasyczne spaghetti z pomidorami. Oprócz tego z zapartym tchem śledzi przygody Roberta Langdona z popularnej serii książek Dana Browna, m.in. Kod Leonarda da Vinci i Zaginiony Symbol.