infolinia
17 77 07 200  
Opłata jak za połączenie lokalne

Sprawa kredytów a walka polityczna w kampanii.

Bez względu na to czy jesteśmy zwolennikami liberalizmu w gospodarce i zostawiamy wszystkie sprawy gospodarcze tzw. niewidzialnej ręce rynku czy skłaniamy się raczej ku rozwiązaniom proponowanym przykładowo przez byłego ministra finansów prof. Grzegorza Kołodko musimy wiedzieć, co jest tylko grą polityczną i jak pomysły naszych polityków mogą wpływać na całą gospodarkę.

Przykładowo w ostatnim czasie partia rządząca lansuje pomysł przewalutowania wszystkich kredytów zaciągniętych w walutach obcych i nałożenia na banki dodatkowych podatków. Nie trzeba być jednak ekspertem z zakresu ekonomii i finansów, aby wiedzieć, że jeżeli faktycznie takie postulaty zostaną przeprowadzone to banki w ten czy w inny sposób będą się starały zniwelować tego skutki. Łatwo można sobie wyobrazić, że koszty tego ostatecznie i tak poniosą konsumenci. Tak jest zawsze i nie ma tak naprawdę, czym się ekscytować. Według starej zasady, jeżeli państwo nałoży podatek na piekarza to ostatecznie zapłaci go ten, kto kupuje codziennie rano chleb. 

Nie jest dobrze, jeśli politycy zbyt mocno zajmują się sprawami z zakresu gospodarki. Ponieważ zwykle nie mają na ich temat większego pojęcia a nawet słuszne intencje obracają się przeciwko nim i interesom przeciętnych obywateli. Jak przykład można podać, że swojego czasu minister finansów p. Marek Belka wprowadził podatek od lokat. Zysk dla budżetu był znikomy z tego tytułu a z drugiej strony wielu Polaków zniechęcił do oszczędzania. 
Doradca z wieloletnim stażem, przed którym kredyty nie mają żadnych tajemnic. Każdego dnia w swojej pracy stawia przed sobą nowe wyzwania i cierpliwie dąży do wyznaczonego celu. W szczególności upodobała sobie świadczenie pomocy w otrzymaniu przez klientów kredytów gotówkowych. Dzięki temu już wielokrotnie przyczyniła się w sposób znaczący do realizacji ich zamierzonych planów. W chwilach wolnych od pracy uwielbia czytać książki o tematyce fantasy. 

Masz pytanie?
Zostaw mi swój numer, oddzwonię!

Imię
Miejscowość
Telefon kontaktowy

Nasz zespół

Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym doradcą.