infolinia
781 244 224  
Opłata jak za połączenie lokalne
Samochód w leasing

Samochód w leasingu - fakty i mity na temat finansowania auta

Leasing to jedna z najbardziej interesujących form zewnętrznego finansowania zakupu auta, od kilku lat dostępna nie tylko dla podmiotów gospodarczych, ale również dla osób fizycznych. Wokół kwestii co to właściwie znaczy mieć samochód w leasingu narosło wiele mitów. W tym artykule omówimy te z którymi można spotkać się najczęściej i spróbujemy ustalić które z nich mają pokrycie w rzeczywistości a które nie.

Samochód w leasingu jest dostępny tylko dla podmiotów gospodarczych

Mit. Jeszcze kilka lat temu rzeczywiście tak było, jednak ustawa deregulacyjna z roku 2011 sprawiła, że również osoby fizyczne mogą leasingować auto. W chwili obecnej leasing konsumencki cały czas zyskuje na popularności i można się spodziewać, że będzie zyskiwał nadal tak długo, aż wiedza o jego dostępności się upowszechni.

Im wyższa rata, tym niższa kwota wykupu

Fakt. Każda firma leasingowa zarabia naliczając prowizję, jednak z punktu widzenia ostatecznego zysku kwestia, czy zostanie ona doliczona do kwoty wykupu, czy do raty, nie ma większego znaczenia. Jeśli mamy do czynienia z leasingiem, w którym zarówno raty, jak i wykup będą drogie, to niezależnie od tego, jak leasingodawca będzie motywował ustalenie wysokiej ceny – lepiej poszukać innej firmy.

Leasingobiorca nie jest właścicielem samochodu

Fakt. Przynajmniej do czasu, aż auto zostanie wykupione. Co to oznacza z punktu widzenia użytkownika auta? Przede wszystkim to, że musi dotrzymywać nakładanych na niego przez leasingodawcę obostrzeń (np. serwisowanie w konkretnym warsztacie) i że w przypadku spowodowania szkody jego rola ograniczy się do jej zgłoszenia i podania okoliczności zdarzenia – całą resztę leasingodawca załatwia bezpośrednio z ubezpieczycielem.

Leasingobiorca ma obowiązek wykupu auta

Mit. Wykup samochodu jest prawem, a nie obowiązkiem leasingobiorcy. Jedyną konsekwencją, która wynika z braku uregulowania kwoty wykupu leasingowanego auta jest utracenie prawa do korzystania z niego i pozostanie własności przy firmie leasingowej.

Firmy leasingowe podlegają takim samym regulacjom, jak bankileasing

Mit. Działalność banków jest regulowana osobną ustawą, czyli prawem bankowym. Firmy leasingowe natomiast działają na podstawie kodeksu cywilnego. Różnic ta jest widoczna w kilku miejscach, np. zróżnicowanie jeśli chodzi o warunki umów jest znacznie większe w przypadku leasingów niż w przypadku kredytów bankowych, a ich uzyskanie jest zazwyczaj łatwiejsze – banki przed udzieleniem finansowania zawsze pieczołowicie weryfikują wypłacalność kredytobiorców.

Warto korzystać z usług leasingodawców o ugruntowanej pozycji na rynku

Fakt. Oczywiście nowych leasingodawców nie można całkowicie skreślać, chociażby dlatego, że w ich przypadku ceny kształtują się dużo bardziej zachęcająco. Firmy, które działają od lat, są jednak znacznie bardziej godne zaufania, ryzyko zniknięcia z rynku bez uregulowania wszelkich zobowiązań jest praktycznie zerowe, a do tego mają wypracowane skuteczne procedury działania, dzięki którym współpraca z nimi przebiega płynnie.
Doradca, z którym każdy klient otrzymuje dokładnie to, czego oczekuje. Sprawy trudne to dla niej wyzwanie i szansa na wykazanie swoich kompetencji. W swoich działaniach wykazuje pełną determinację i entuzjazm, którym zaraża otoczenie. Przeprowadzenie w takich okolicznościach wnioskowanego kredytu sprowadza się już tylko do załatwienia kilku błyskawicznych formalności. Referencje, jakie otrzymuje od klientów to dla niej satysfakcja i motywacja do dalszego rozwoju w branży finansowej.

Dodatkowo łącząc pracę zawodową z czasem wolnym zgłębia tajniki ludzkiej natury i psychologii. Komunikacja międzyludzka i relacje to dla niej priorytet w tym względzie. Oprócz tego jak sama twierdzi najlepiej relaksuje się przy szlagierach z lat 80’tych.

Nasz zespół

Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym doradcą.

Wniosek on-line

Formularz kontaktowy

captcha

*Pole wymagane