infolinia
17 77 07 200  
Opłata jak za połączenie lokalne

Rolnicy otrzymają nowe kredyty- kto i na jakich warunkach może liczyć na pomoc?

Działanie w sektorze rolniczym nie należy do lekkich zajęć. Dodatkowo sytuację pogarsza fakt niemożności przyśpieszenia wypłaty dopłat bezpośrednich ze względu na wadliwy system informatyczny, jakim dysponuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W takich okolicznościach Ministerstwo Rolnictwa wystosowało propozycję do rolników z nieoprocentowanym kredytem na zakup koniecznych materiałów chociażby tych, które są potrzebne do wiosennych zasiewów. W ten sposób Ministerstwo chce wspomóc rolników znajdujących się w trudnym położeniu finansowym.

Projekt preferencyjnych kredytów został przygotowany tak, aby rolnik miał możliwość zakupu nawozów, paliwa, środków ochrony roślin i nasion jeszcze przed wyruszeniem w pole. Uruchamiany kredyt będzie miał charakter obrotowy na poczet dopłat, jakie zostaną skierowane do rolników za jakiś czas. Takie kredyty rolnik będzie mógł znaleźć w bankach, które podpiszą z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stosowne porozumienia. Przeważnie są to banki spółdzielcze, jako że już od wielu dobrych lat w swojej ofercie mają linie kredytowe na preferencyjnych warunkach. Rolnik zainteresowany otrzymaniem kredytu powinien najpierw udać się do placówki ARiMR, aby tam uzyskać konkretną informację dotycząca wielkości jednolitej płatności, która będzie przysługiwać danemu gospodarstwu. Następnie konieczna będzie wizyta w banku i zawarcie ostatecznej umowy kredytowej.

Średnio 450 złotych na hektarKredyty dla rolników na preferencyjnych warunkach

Szacuje się, że wielkość udzielanego kredytu wyniesie około 450 zł na jeden hektar (na tym poziomie kształtuje się jednolita płatność obszarowa).

Kredyt będzie obłożony zerową stawką oprocentowania. Oprócz tego przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa prowadzą negocjacje z bankami pod kątem jak najmniejszego wymiaru prowizji udzielanego kredytu.

Umowa kredytu na okres 6 miesięcy

W sprawie kredytów dla rolników Rada Ministrów przyjęła już stosowne rozporządzenie. W tym momencie oczekuje już tylko na podpis premiera i publikację w Dzienniku Ustaw. Następnie w ciągu 14 dni od daty publikacji wejdzie ono w życie. Dzięki temu linia kredytowa będzie dostępna jeszcze przed rozpoczęciem prac polowych.

Zakłada się, że kredyt dla rolników będzie udzielany na okres półroczny (6 miesięcy). Nawet, jeżeli rolnik dostanie dopłatę dzień po złożeniu wniosku to w dalszym ciągu będzie posiadał możliwość korzystania z linii kredytowej przez pełne pół roku. Zamysłem wprowadzonego mechanizmu jest to, aby rolnik uzupełnił swoje braki finansowe, jaki występują przeważnie w okresie od wiosennych zasiewów do późniejszych zbiorów. Przeważnie jest to około 6 miesięcy, po których następują zbiory i generowany jest właściwy dochód z gospodarstwa.

Ministerstwo Rolnictwa planuje, że wnioski o kredyt na preferencyjnych warunkach będzie można składać już na przełomie lutego i marca. 
Doradca, który znakomicie odnajduje się w pracy z klientami. Pomimo swojego młodego wieku zdążył już wykształcić swoje zdolności interpersonalne na wysokim poziomie. Każdy klient jest dla niego ważny i dlatego może liczyć na wciąż nowe polecenia z ich strony. Merytoryczna podbudowa i optymizm w podejmowanych działaniach stanowią niezwykle skuteczne narzędzie w zdobywaniu kredytów dla klientów. Zawsze uśmiechnięty i skupiający się na szukaniu optymalnych rozwiązań dla osób poszukujących wsparcia finansowego. Jednym słowem profesjonalista w każdym calu.

W chwilach wolnych od pracy zawodowej nie stroni od dobrej książki. Wielki entuzjasta literatury włoskiej a w szczególności twórczości Mario Puzo i Roberta Saviano. Jego ulubiona pozycja to oczywiście „Ojciec Chrzestny”, którego jak sam potwierdza przeczytał kilkakrotnie. W zbliżonych klimatach określa się również, jako koneser mocnego kina z Al’em Pacino i Bogusławem Lindą w rolach głównych. Przyjemności dla ducha dopełnia przyjemnościami dla ciała w postaci aktywności fizycznej na siłowni. 

Masz pytanie?
Zostaw mi swój numer, oddzwonię!

Imię
Miejscowość
Telefon kontaktowy

Nasz zespół

Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym doradcą.