infolinia
17 77 07 200  
Opłata jak za połączenie lokalne

Po czym poznać dobre biuro kredytowe?

Dla osób szukających pożyczek pozabankowych bardzo pomocne są biura kredytowe. To specjalne przedsiębiorstwa, których pracownicy specjalizują się w udzielaniu pożyczek pozabankowych, pożyczek konsolidacyjnych, pożyczek pod zastaw czy kredytów bankowych. Samodzielne znalezienie najlepszej oferty na rynku nie jest łatwe, ale z pomocą dobrego biura kredytowego można zrobić to nie tylko szybko, ale również i przyjemnie. Istnieje jednak kilka podstawowych warunków, które musi spełniać dobre biuro kredytowe. Oto te, które uważamy za najistotniejsze.

Brak opłat

Najważniejsze dla klientów jest to, by nie musieli oni płacić za usługi pośrednictwa. Dobre biura kredytowe otrzymują wynagrodzenie od firm pożyczkowych w zamian za dokonanie sprzedaży produktów – jest to prowizja za pośrednictwo. Klienci są świadomi tego, że udzielona im pożyczka zawiera również koszt takiej prowizji. Z tego też powodu bardzo niechętnie płacą dodatkowo za takie usługi. Jest to w pełni uzasadnione – biuro kredytowe nie powinno otrzymywać wynagrodzenia od dwóch stron transakcji. Działanie na rzecz klienta sprawia, że to w interesie pośrednika jest znalezienie najkorzystniejszej oferty. Dzięki temu klienci w przyszłości polecają takie biuro swoim znajomym, a jeśli sami potrzebują kolejnej pożyczki – wracają z przyjemnością do sprawdzonego już pośrednika. Niestety część biur w dalszym ciągu pobiera opłaty od swoich klientów, a w przypadku ogłoszeń internetowych bardzo często trafiają się osoby podszywające pod uczciwych pośredników. Przestępcy wyłudzają pieniądze od niczego nieświadomych klientów i kontakt się urywa. Dlatego z całą stanowczością stwierdzamy, że podstawą działalności dobrego biura kredytowego jest brak opłat pobieranych od klienta. Tylko to gwarantuje, że biuro kredytowe działa w interesie pożyczkobiorcy- tylko i wyłącznie na jego zlecenie.

Profesjonalna obsługa

Dla każdego klienta ważne jest również to, by obsługa w biurze kredytowym była w pełni profesjonalna. Poznanie dokładnych potrzeb klienta pojawiającego się w placówce wymaga więcej niż kilku minut rozmowy – konieczne jest dokładne przeanalizowanie z klientem wszystkich jego potrzeb finansowych i aktualnej sytuacji zarobkowej. Podpisanie z klientem umowy na drogą pożyczkę nie jest sztuką. Sztuką jest znalezienie takiego produktu finansowego, który idealnie odpowiada potrzebom klienta, nie jest zbyt kosztowny, a jednocześnie umożliwia spłatę zadłużenia w racjonalnym terminie. Często osoby trafiające do biur kredytowych same nie wiedzą, że szukany przez nich produkt nie jest właściwy. Dopiero dłuższa rozmowa może pokazać, że zamiast kolejnej pożyczki chwilówki raczej należy konsolidować wszystkie zobowiązania i zamiast pogłębiać spiralę zadłużenia, trzeba zacząć z niej wychodzić. Tylko profesjonalna obsługa skupiająca się na rzeczywistej analizie potrzeb klienta, a nie tylko na sprzedaży drogich produktów finansowych, powinna być promowana we wszystkich placówkach finansowych.biuro_kredytowe

Szeroka wiedza pracowników

Do biur kredytowych trafiają bardzo różni klienci. Począwszy od bezrobotnych, osób z marginesu społecznego, poprzez emerytów, rencistów czy pracowników, aż na wyższej kadrze menedżerskiej, lekarzach czy prawnikach skończywszy. To sprawia, że pracownicy biura kredytowego muszą mieć olbrzymią wiedzę zarówno z zakresu finansów osobistych jak i umiejętności interpersonalnych. Często rozmowa z niewykształconą osobą przebiega zupełnie inaczej niż z kimś, kto skończył studia. Przekazanie tej samej wiedzy klientowi może wymagać zupełnie innego podejścia, a większość osób w Polsce nie ma zbyt dużej wiedzy o rynkach finansowych. Inną kwestią pozostaje sama wiedza dotycząca pożyczek i kredytów. Firm pożyczkowych i banków jest na naszym rynku kilka tysięcy, poznanie nawet częściowo ich oferty jest więc potężnym wyzwaniem. Jeśli trafimy na dobrze wyszkoloną osobę znającą się na swojej pracy, poznamy to natychmiast. Dla takiej osoby nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkie sprawy dotyczące finansów zostaną nam rzeczowo wyjaśnione w ciągu kilku czy kilkunastu minut.

Bogata oferta produktów finansowych

Biura kredytowe charakteryzujące się wysoką jakością obsługi klientów muszą posiadać szeroką ofertę produktów finansowych. Przecież klienci szukają nie tylko pożyczek chwilówek czy pożyczek gotówkowych. Często niezbędne jest oddłużanie za pomocą pożyczki konsolidacyjnej, pożyczki pod hipotekę czy dokonanie konsolidacji wszystkich zobowiązań z udziałem banku. Dla innych klientów jedyną możliwością są pożyczki pod zastaw czy wręcz ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Przedsiębiorcy często pytają o leasingi. Wszystkie te produkty mogą się od siebie bardzo mocno różnić, wiele osób w biurach kredytowych specjalizuje się więc w wybranych kategoriach. Jednak doświadczona osoba, nawet nie znająca odpowiedzi na pytania klienta powinna potrafić mu pomóc, chociażby kierując do innego pracownika specjalizującego się w produktach potrzebnych klientowi. Kompleksowe załatwienie sprawy daje gwarancję zadowolenia klientów, a w tej branży to jedyna droga do sukcesu. Zarówno prywatnego jak i finansowego.Masz pytanie?
Zostaw mi swój numer, oddzwonię!

Imię
Miejscowość
Telefon kontaktowy

Nasz zespół

Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym doradcą.