infolinia
781 244 224  
Opłata jak za połączenie lokalne
pomaga czy szkodzi

Kredyt konsolidacyjny - pomaga, czy szkodzi?

Kluczowym przeznaczeniem konsolidacji kredytów jest wsparcie i odciążenie budżetu domowego poprzez zredukowanie obciążenia spłatą licznych kredytów. Kredyt konsolidacyjny możemy zużytkować na spłacenie zobowiązań bankowych, czyli różnych pożyczek, kredytów, debetów w rachunku oraz kart kredytowych. Przez wiele osób kredyt ten jest niezbyt słusznie charakteryzowany jako dedykowany na spłatę długów.

Nie do końca jest to prawdą, bo długi te muszą być koniecznie terminowo spłacane. Musimy wyraźnie podkreślić fakt, że zwłoki w spłacie zobowiązań przewyższające 30 dni skreślają możliwość pozyskania kredytu konsolidacyjnego.

Konsolidacja z założenia ma być pomocą i wyjściem dla osób, którym zbyt duża ilość rat odbiera wszystkie wolne pieniążki z portfela domowego i odpędza sen z powiek. Jednakże kredyt konsolidacyjny zaopatrzono w ciekawy mechanizm, który w nieodpowiednich rękach może się okazać potrzaskiem. Na nierozsądnych klientów czeka pociągająca opcja dobrania akcesoryjnej gotówki na dowolny cel do kredytu konsolidacyjnego. Może to spowodować negatywne konsekwencje dla osób z mniej zasobnym portfelem, które nie radziły sobie w żaden sposób z uprzednią spłatą kilku rat. Wyłącznym ratunkiem dla nich jest zredukowanie tego obciążenia, co jednakowoż przy dobraniu funduszy jest mało odczuwalne. Można nawet ocenić, że w takich sytuacjach konsolidacja jest niewydajna i pozbawiona sensu.
Ambitny doradca kredytowy, której entuzjazm przenosi się na cały zespół. Jej pozytywne nastawienie doskonale sprawdza się w pracy z klientem. Podejście „na tak” sprawia, że nawet skomplikowane przypadki klientów kończą się przyznaniem wnioskowanej kwoty kredytu czy tez pożyczki. Dodatkowo cierpliwość i rzetelność w kompletowaniu dokumentacji w znacznym stopniu ogranicza czas potrzebny na załatwienie formalności. Klienci cenią sobie szczególnie w niej motywację i konsekwencję w dążeniu do wyznaczonego celu.

Po ciężkiej pracy należy się odpoczynek, który najchętniej widzi w ojczyźnie Leonarda da Vinci i Michała Anioła- słonecznej Italii. To właśnie tam zakochała się w kuchni śródziemnomorskiej a wobec tego jej konikiem jest bezapelacyjnie klasyczne spaghetti z pomidorami. Oprócz tego z zapartym tchem śledzi przygody Roberta Langdona z popularnej serii książek Dana Browna, m.in. Kod Leonarda da Vinci i Zaginiony Symbol.

Nasz zespół

Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym doradcą.

Wniosek on-line

Formularz kontaktowy

captcha

*Pole wymagane