infolinia
17 77 07 200  
Opłata jak za połączenie lokalne

Kredyt konsolidacyjny - jedna rata zamiast kilku

Czasem zdarza się tak, że posiadamy już jeden kredyt, a potrzebujemy dodatkowej gotówki. Wtedy sięgamy po dostępne rozwiązania, bierzemy kolejną pożyczkę, a nawet klika mniejszych. Każdy taki kredyt niesie ze sobą dodatkowe koszty takie jak prowizja, oprocentowanie, ubezpieczenie. Płacimy kilka rat, musimy pilnować każdego terminu, a zdarza się niekiedy tak, że raty zbytnio obciążają nasz budżet domowy.

Płacenie kilku rat, często każdej w innym banku powoduje, że może się zdarzyć taka sytuacja, iż spóźnimy się z jedną ratą- po prostu zapomnimy o niej. Obciążenie budżetu domowego zbyt dużą ilością rat może skutkować brakiem dodatkowych środków w nagłych sytuacjach. Niekiedy jest tak, że już nie jesteśmy w stanie spłacać kredytów w terminie.

Warto wtedy zastąpić kilka kredytów i zamienić je w jeden tzw. kredyt konsolidacyjny. Kredyt konsolidacyjny pomoże spłacić wszystkie kredyty. Wtedy płacimy jedną ratę w jednym miejscu, bardzo często niższą niż do tej pory, dzięki czemu więcej pieniędzy zostaje nam w kieszeni. Dodatkowo jeżeli kredyty były ubezpieczone możemy ubiegać się o zwrot kosztów ubezpieczenia. Skonsolidować można także limity na koncie i karty kredytowe, dzięki czemu pozbywamy się też dodatkowych kosztów i opłat miesięcznych za ich używanie.

Na rynku jest bardzo dużo ofert jeżeli chodzi o kredyty na spłatę innych zobowiązań. Warto wtedy zwrócić uwagę na oprocentowanie czy jest stałe przez cały okres spłaty kredytu czy zmienia się w zależności od wskaźników na rynku. Bardzo istotna jest prowizja kredytu czy pobierana jest od razu i jaka jest jej wysokość. Dodatkowo czy musimy ubezpieczyć kredyt i jakie to będzie ubezpieczenie, jakiego rodzaju będą warunki. Zwróćmy uwagę na wysokość raty, okres kredytowania i całkowity koszt kredytu. Bardzo widoczne jest to na wskaźniku RRSO czyli Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania, dzięki czemu od razu widać jaką kwotę dodatkowo oddamy przy kredycie.kredyt_konsolidacyjny

Przy sprawdzaniu kredytu i wyliczaniu oferty warto wybrać dwie, trzy propozycje i tam złożyć kompletny wniosek, sprawdzając od razu zdolność kredytową. Wiąże się to ze sprawdzeniem naszej historii kredytowej w bazach dłużników (przede wszystkim w bazie Biura Informacji Kredytowej). Im częściej wysyłamy zapytanie do BIK o taki raport to zmniejsza się nasza ocena punktowa i automatycznie zdolność kredytowa, dlatego warto o tym pamiętać. Im lepsza zdolność kredytowa tym lepsza oferta czeka na nas.

Zazwyczaj bank, który udziela kredytu konsolidacyjnego formalności załatwia za nas. My przynosimy poprzednie umowy kredytowe, a bank automatycznie po udzieleniu kredytu przelewa środki na wcześniejsze zobowiązania. Z naszej strony wystarczy udać się do poprzedniej instytucji składając dyspozycję zamknięcia kredytu i ewentualnie zwrotu ubezpieczenia jeżeli takie było.

Korzystając z kredytu konsolidacyjnego możemy zyskać jedną mniejszą ratę, niższe koszty kredytu i spokojną głowę. A comiesięczne dodatkowe środki pozwolą na reperację budżetu domowego, odłożenie dodatkowej kwoty na realizację innych planów.Masz pytanie?
Zostaw mi swój numer, oddzwonię!

Imię
Miejscowość
Telefon kontaktowy

Nasz zespół

Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym doradcą.