infolinia
17 77 07 200  
Opłata jak za połączenie lokalne

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Dążenie do posiadania coraz większej ilości dóbr materialnych często jest powodem zaciągania kolejnych zobowiązań, którym nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać. Przytłoczeni zbyt dużą i przerastającą nasze możliwości finansowe kwotą do spłaty, szukamy wyjścia z tej niekorzystnej sytuacji. Tutaj z pomocą może przyjść nam kredyt konsolidacyjny.

Wiedza ekonomiczna i rozsądne szacowanie własnych możliwości finansowych podczas zaciągania zobowiązań kredytowych pozwala na uniknięcie nieprzyjemności i sankcji w przyszłości. Przed podpisaniem kolejnej umowy kredytowej warto realnie i na spokojnie przeanalizować sytuację materialną oraz wziąć pod uwagę inne okoliczności jak np. utrata pracy, przewlekła choroba itp. W przypadku problemu ze spłatą bieżących zobowiązań lepiej unikać zaciągania kolejnych. Wyjątek stanowi kredyt konsolidacyjny – kredyt ten może pomoc nam wyjść ze spirali zadłużenia.

Przeznaczenie kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny może być rozwiązaniem w przypadku kłopotów ze spłatą zaciągniętych zobowiązań kredytowych. Połączenie wszystkich dotychczasowych kredytów w jeden, możliwość miesięcznej sumy spłat i płatność tylko jednej raty (jeden przelew w miesiącu) zamiast dotychczasowych kilku, to udogodnienia, które możemy zyskać po podpisaniu nowej umowy. Kredyt polecany jest osobom, które w przeszłości podpisały kilka różnych zobowiązań np. kredyt gotówkowy">kredyt gotówkowy, kredyt na samochód itp. i mają problemy ze spłatą łącznych miesięcznych zobowiązań kredytowych.

Decydując się na kredyt, należy wziąć pod uwagę fakt, iż banki w większości przypadków udzielają kredytów konsolidacyjnych pod hipotekę nieruchomości. Umowa kredytowa jest sporządzana pod hipotekę nieruchomości, która jest własnością kredytobiorcy lub też osoby trzeciej np. członka rodziny. Przed podpisaniem umowy, należy oszacować dochody i odjąć stałe koszty miesięczne. Takie zestawienie pomoże ustalić ratę kredytu dostosowaną do możliwości kredytobiorcy i okres spłaty całego zadłużenia.

Kredyty konsolidacyjne są kredytami długoterminowymi, a ich oprocentowanie jest zazwyczaj niższe, aniżeli oprocentowanie innych tego typu produktów bankowych. Hipoteka stanowiąca zabezpieczenie dla banku udzielającego kredytu, jest gwarancja bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie pozwala na niższe oprocentowanie i dłuższą spłatę kredytu. Na rynku dostępna jest szeroka oferta kredytów konsolidacyjnych, dodatkowo banki ogłaszają różne promocje, istnieje więc możliwość wyboru najlepszej oferty. Z uwagi na czas trwania formalności przy sporządzaniu umowy (mogą potrwać nawet kilka tygodni, powodem jest m. in. wycena nieruchomości) jest czas, na dokładne zapoznanie się z warunkami proponowanymi przez bank i utwierdzenie się w przekonaniu, że warunki proponowane przez bank są dla nas korzystne.
Doradca z wieloletnim stażem, przed którym kredyty nie mają żadnych tajemnic. Każdego dnia w swojej pracy stawia przed sobą nowe wyzwania i cierpliwie dąży do wyznaczonego celu. W szczególności upodobała sobie świadczenie pomocy w otrzymaniu przez klientów kredytów gotówkowych. Dzięki temu już wielokrotnie przyczyniła się w sposób znaczący do realizacji ich zamierzonych planów. W chwilach wolnych od pracy uwielbia czytać książki o tematyce fantasy. 

Masz pytanie?
Zostaw mi swój numer, oddzwonię!

Imię
Miejscowość
Telefon kontaktowy

Nasz zespół

Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym doradcą.