infolinia
17 77 07 200  
Opłata jak za połączenie lokalne

Kredyt konsolidacyjny – oddłuża, czy zwiększa dług

Zasadniczą funkcją kredytu konsolidacyjnego jest minimalizowanie wysokości obciążenia i oddłużanie. Tak charakteryzują jego funkcję banki, jako oferty przeznaczonej dla zadłużonych na spłatę droższych kredytów i pożyczek w innych bankach.

Jego działanie oddłużeniowe polega na zamianie wszelkich posiadanych zadłużeń na jeden kredyt z jedną dużo niższą ratą. Jak to funkcjonuje, że rata po konsolidacji się obniża? Cały sekret tkwi w dłuższym okresie spłaty i niższym oprocentowaniu. Produkty kredytowe ciągle tanieją, w związku z czym pożyczki i kredyty, które w tej chwili spłacamy, posiadają wyższe oprocentowanie w stosunku do osiągalnych aktualnie. Zatem jeżeli po kilku latach spłaty będziemy potrzebowali pozyskać kredyt konsolidacyjny, to powinien on mieć o wiele niższe oprocentowanie niż zobowiązania zaciągane przed kilku laty.

Drugą sprawą jest to, że banki starają się, aby oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych nie przewyższało gotówkowych. Nie zagłębiając się w powody, z reguły zdarza się, że po konsolidacji całość obciążenia spada o około 40%. Każdy może stwierdzić, że to niedużo, mimo to w skomplikowanych sprawach może to okazać się de facto ostatnią deską ratunku.

Może się jednak wydarzyć, że kredyt konsolidacyjny wzmoże zadłużenie. Oczywiście mamy na myśli dodatkową gotówkę, którą prawie że każdy może otrzymać do konsolidacji. Jeśli ulegniesz pokusie i dobierzesz gotówkę, to może się okazać, że konsolidacja nie zapewni oczekiwanego efektu oddłużeniowego i rata po konsolidacji się nie zmniejszy. To fakt, że zdobędziemy ponadplanowe pieniądze, natomiast te niesłychanie szybko rozchodzą się, a sprawa nadmiernego obciążenia domowego budżetu pozostanie nierozwiązana. Skutkiem tego z owej opcji trzeba korzystać niezwykle ostrożnie i najpoprawniej w niewielkich kwotach, bo przecież konsolidacja ma nas oddłużyć, a nie dodać zadłużeń.
Doradca z wieloletnim stażem, przed którym kredyty nie mają żadnych tajemnic. Każdego dnia w swojej pracy stawia przed sobą nowe wyzwania i cierpliwie dąży do wyznaczonego celu. W szczególności upodobała sobie świadczenie pomocy w otrzymaniu przez klientów kredytów gotówkowych. Dzięki temu już wielokrotnie przyczyniła się w sposób znaczący do realizacji ich zamierzonych planów. W chwilach wolnych od pracy uwielbia czytać książki o tematyce fantasy. 

Masz pytanie?
Zostaw mi swój numer, oddzwonię!

Imię
Miejscowość
Telefon kontaktowy

Nasz zespół

Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym doradcą.