infolinia
737 764 341  
Opłata jak za połączenie lokalne
koniec biznesu

Koniec intratnego „biznesu” z wyłudzaniem kredytów

Funkcjonariusze Policji z Pszczyny zamknęli sprawę odnośnie pięcioosobowej grupy oszustów. Wszyscy on są mieszkańcami województwa śląskiego. Najmłodszy z nich ma 22 a najstarszy 58 lat. Poprzez posługiwanie się podrobionymi dokumentami grupa wyłudzała kredyty na kupno sprzętu RTV jak również próbowała wyłudzać pieniądze w banku. W wyniku działań operacyjnych policji ich proceder został przerwany a o ich dalszym losie i przyszłości zdecyduje już prokurator i sąd.

Grupa oszustów została ujęta w maju 2015 r, gdy starała się z różnych placówkach bankowych w Pszczynie wyłudzić kwotę ponad 100 tys. zł. Na całe szczęście wszystkie wnioski składane w bankach zakończyły się decyzją o odmowie przyznania wnioskowanej kwoty pieniędzy. 

Nagły wzrost tego typu wniosków zainteresował organy ścigania. Policjanci, którzy, na co dzień zajmują się ściganiem przestępców gospodarczych w toku podjętych czynności stwierdzili, iż podejrzani o popełnienie przestępstwa wielokrotnie posługiwali się fałszywymi zaświadczeniami o miejscu zatrudnienia i wysokości uzyskiwanych zarobków. Idąc tropem oszustów śledczy ustalili, że na swoim koncie wspomniana grupa ma również inne przestępstwa. W toku przeprowadzonych czynności zabezpieczono sfałszowane dokumenty, jakimi podejrzani posługiwali się w trakcie trwania całego procederu. 

W oparciu o sfałszowane zaświadczenia oszuści wyłudzili sprzęt RTV na łączną sumę prawie 40 tys. zł. Model postępowania grupy był w różnych przypadkach odmienny. Jednak bez wątpienia mózgiem całej grupy przestępczej była 45 letnia mieszkanka powiatu bielskiego i to ona będzie główną oskarżoną w procesie. Finalnie cała piątka oszustów usłyszała już zarzuty dokonania wspomnianych przestępstw. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi im maksymalnie 8 lat pozbawienia wolności. 
Doradca, z którym każdy klient otrzymuje dokładnie to, czego oczekuje. Sprawy trudne to dla niej wyzwanie i szansa na wykazanie swoich kompetencji. W swoich działaniach wykazuje pełną determinację i entuzjazm, którym zaraża otoczenie. Przeprowadzenie w takich okolicznościach wnioskowanego kredytu sprowadza się już tylko do załatwienia kilku błyskawicznych formalności. Referencje, jakie otrzymuje od klientów to dla niej satysfakcja i motywacja do dalszego rozwoju w branży finansowej.

Dodatkowo łącząc pracę zawodową z czasem wolnym zgłębia tajniki ludzkiej natury i psychologii. Komunikacja międzyludzka i relacje to dla niej priorytet w tym względzie. Oprócz tego jak sama twierdzi najlepiej relaksuje się przy szlagierach z lat 80’tych.

Nasz zespół

Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym doradcą.

Wniosek on-line

Formularz kontaktowy

captcha wniosek

* Pole wymagane