infolinia
781 244 224  
Opłata jak za połączenie lokalne
istota kredytu konsolidacyjnego

Istota kredytu konsolidacyjnego

Istota kredytu konsolidacyjnego to zamiana wszelkich posiadanych pożyczek i kredytów w jeden w jednym banku. Celem jest również doprowadzenie to tego by nowa, pojedyncza rata była niższa niż ogół wszystkich dotychczas spłacanych.

Jest to idealne wyjście dla wszystkich, których dotykają pierwsze kłopoty ze spłatą kredytów i innych zobowiązań bankowych. To równocześnie rozstrzygnięcie, które winni rozważyć ci, którym po spłacie rat zaczyna brakować środków na opłacenie podstawowych potrzeb. Ważkim przy tym jest to by dobrać kredyt konsolidacyjny pod swoją sytuację i ratę dobierać w wysokości odpowiadającej własnym możliwościom finansowym. Korzystniej jest wybrać odrobinę niższą ratę miesięczną i dłuższy czas finansowania, byśmy przez cały okres spłaty nie musieli się obawiać żadnego komornika czy egzekutora.

Trzeba w tym miejscu wzmiankować, że na rynku oferowane są przede wszystkim kredyty konsolidacyjne z zabezpieczeniem (zazwyczaj w postaci nieruchomości). Wszelako niezwłocznie informuję, że są również banki, które skonsolidują wierzytelności wobec innych konkurencyjnych banków bez jakichkolwiek zabezpieczeń. Służą do tego kredyty konsolidacyjne gotówkowe, które różnią się od swoich odpowiedników potrzebujących zabezpieczeń tym, że są niedużo wyżej oprocentowane, są udzielane w odrobinę niższych wysokościach, jednakże okres spłaty mają zbliżony.

Przy użyciu tych dwóch sposobów poniekąd każdy posiadający stosowną zdolność kredytową może pozbyć się ciężaru zadłużeń. Bez wątpliwości osoby rozporządzające zabezpieczeniem hipotecznym przeprowadzą to taniej, niemniej jednak różnice w oprocentowaniu nie są na tyle ogromne, by stanowiły znaczący kłopot. Należałoby ponadto uwydatnić, że mimo tych różnic zyskujemy możliwości obrony, zabezpieczenia rodziny i siebie przed wpadnięciem w pętlę długów. Pamiętaj wszelako o jednej regule, to znaczy, by nie chować się przed trudnościami ze spłatą zobowiązań, ale szukać wyjścia z kłopotu i to natychmiast.
Doradca, z którym każdy klient otrzymuje dokładnie to, czego oczekuje. Sprawy trudne to dla niej wyzwanie i szansa na wykazanie swoich kompetencji. W swoich działaniach wykazuje pełną determinację i entuzjazm, którym zaraża otoczenie. Przeprowadzenie w takich okolicznościach wnioskowanego kredytu sprowadza się już tylko do załatwienia kilku błyskawicznych formalności. Referencje, jakie otrzymuje od klientów to dla niej satysfakcja i motywacja do dalszego rozwoju w branży finansowej.

Dodatkowo łącząc pracę zawodową z czasem wolnym zgłębia tajniki ludzkiej natury i psychologii. Komunikacja międzyludzka i relacje to dla niej priorytet w tym względzie. Oprócz tego jak sama twierdzi najlepiej relaksuje się przy szlagierach z lat 80’tych.

Nasz zespół

Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym doradcą.

Wniosek on-line

Formularz kontaktowy

captcha

*Pole wymagane