upadłość konsumencka opinie

Upadłość konsumencka opinie. W Stanach Zjednoczonych, każdego roku więcej osób składa wniosek o upadłość niż kiedykolwiek wcześniej. Wysokie koszty życia nadal wpędzają wielu Amerykanów w długi, a wiele czynników złożyło się na stworzenie idealnej burzy dla konsumentów.
Jeśli składasz wniosek o upadłość, lub jeśli ktoś inny zajmuje się twoimi sprawami finansowymi, ważne jest, aby zrozumieć wszystkie opcje. Zrozumienie żargonu prawnego może być przytłaczające na pierwszy rzut oka, ale nie musi.
Poniższy artykuł poprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć o składaniu wniosku o upadłość w Stanach Zjednoczonych.

# Co to jest bankructwo?

Upadłość jest sposobem dla ludzi, aby stanąć na nogi po tym, jak zmagają się z długami nie do opanowania. Składasz wniosek o upadłość, gdy nie możesz sobie pozwolić na długi lub nie masz jak ich spłacić. Ludzie kwalifikują się do złożenia wniosku o upadłość, jeśli mają pewne rodzaje długów, które nie podlegają zwolnieniu, jak np. długi z tytułu kredytów studenckich. Po złożeniu wniosku o upadłość, ważne jest, aby pamiętać, że chroni ona tylko twoje aktywa i nie chroni twoich dochodów.
Ważne jest, aby zrozumieć różnicę między rozdziałem 7 – likwidacja a rozdziałem 13 – plan spłaty, ponieważ te dwa rozdziały pozwalają na różne opcje przy składaniu wniosku o upadłość.

# Rodzaje upadłości

Istnieją dwa rodzaje upadłości: Rozdział 7 i Rozdział 13.
Różnica między nimi polega na tym, że Rozdział 7 likwiduje aktywa danej osoby, podczas gdy Rozdział 13 reorganizuje jej zadłużenie.
Rozdział 7 jest również znany jako „proste bankructwo”, podczas gdy Rozdział 13 jest często określany jako „bankructwo reorganizacyjne”.

# Kto może złożyć wniosek o upadłość?

Każda osoba lub firma, która nie jest w stanie spłacić wszystkich swoich długów może złożyć wniosek o upadłość. Najbardziej popularnym powodem, dla którego ludzie składają wniosek o upadłość jest wynik rozwodu, ale lista potencjalnych przyczyn jest długa.
Ludzie mogą złożyć wniosek o upadłość niezależnie od tego, czy mają aktywa, tak długo jak mają znaczący dług i nie są w stanie go spłacić. Jeśli jednak dana osoba nie jest w stanie spłacić żadnej części swojego długu, wówczas będzie musiała sprzedać swoje aktywa, aby pokryć straty.

# Kiedy bankructwo jest dla Ciebie właściwe?

Każda sytuacja jest inna, ale bankructwo może być dobrym rozwiązaniem dla niektórych osób. Ważne jest, aby zrozumieć, że bankructwo nie musi oznaczać, że twoje długi zostaną wymazane lub odpuszczone. Ta definicja bankructwa ma pomóc Ci określić, czy bankructwo może być dla Ciebie właściwą decyzją, a także może pomóc Ci zdecydować, jaki rodzaj sprawy należy złożyć.
Upadłość jest najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy ktoś nie jest w stanie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb i/lub obowiązków, np. gdy osoba nie może spłacić swoich długów lub poradzić sobie z rachunkami za leczenie.
Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jesteś zadłużony z powodu utraty pracy lub stanu zdrowia, który może ulec poprawie w przyszłości, możesz być w stanie uniknąć złożenia wniosku o upadłość poprzez podjęcie dodatkowej pracy i/lub bardziej efektywne zarządzanie swoim zadłużeniem.

# Skorzystanie z pomocy adwokata ds. upadłości

Jeśli składasz wniosek o upadłość, ważne jest, aby znaleźć dobrego adwokata upadłości. Oczywiście, istnieje wiele adwokatów chętnych do podjęcia sprawy i pobierać wysokie opłaty w zamian. Ale co dokładnie dostaniesz?
Adwokat upadłości powinien być w stanie pomóc Ci złożyć papiery w sądzie i uzyskać sprawę w toku. Powinny one również być w stanie pomóc dowiedzieć się, które dłużnicy są zwolnione z procesu upadłościowego, negocjować plany płatności z wierzycielami i odpowiedzieć na wszelkie pytania, które mogą pojawić się w trakcie procesu.
Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele adwokatów, którzy mogą pomóc w tym procesie, który nie będzie kosztować rękę i nogę. Będziesz musiał zapłacić tylko ich opłaty retencyjnej z góry, ale będą one zapewnić wszystkie usługi niezbędne do sprawy z wypełniania dokumentów do negocjacji z wierzycielami w Twoim imieniu.
Dla niektórych ludzi, chociaż, może być warte płacenia dodatkowo za adwokata zalecane przez innych klientów lub kogoś, kto pobiera mniej niż inni w ich obszarze.

Czy powinieneś obawiać się „wypisu” w upadłości?

Wiele osób martwi się o to, czy będą w stanie uwolnić się od swoich długów w postępowaniu upadłościowym. Odpowiedź zazwyczaj zależy od rodzaju długu, który starasz się spłacić, ale ważne jest, aby zrozumieć, co oznacza „zwolnienie” w ogóle.
Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że twoje konto bankowe nie pozostaje puste, gdy przechodzisz przez postępowanie upadłościowe. Nadal będziesz miał dostęp do pieniędzy, które się tam znajdują i nadal będziesz odpowiedzialny za spłatę swoich wierzycieli po zakończeniu postępowania.
Aby twoje długi mogły zostać usunięte, musi najpierw nastąpić jakiś akt prawny Kongresu. Na przykład, jeśli masz zadłużenie na kartach kredytowych, Kongres musi wydać ustawę stwierdzającą, że wszystkie karty kredytowe powinny zostać wyeliminowane ze swojej dziedziny (zadłużenia na kartach kredytowych). Proces ten może trwać lata, a nawet dekady, zanim faktycznie nastąpi, więc nie trać nadziei, jeśli Twoje wysiłki nie przyniosą od razu rezultatów.
Jeśli Twoje długi nie mogą zostać rozładowane przez Kongres, zostaną one rozładowane automatycznie na mocy postanowienia sądu po zamknięciu sprawy. Jeśli twoja sprawa zostanie oddalona, ponieważ nie jesteś w stanie spłacić swoich wierzycieli, spowoduje to również automatyczne zwolnienie z długów wobec tych wierzycieli.

Słowa końcowe

Jeśli rozważasz złożenie wniosku o upadłość, konieczne jest zrozumienie żargonu finansowego.

FAQ’s

Co to jest upadłość?

System upadłościowy w Stanach Zjednoczonych jest systemem federalnym ze względu na konstytucyjne zabezpieczenia. Proces składania wniosku o upadłość jest generalnie dość prosty i nieskomplikowany. Prawne terminy dla procesu obejmują Rozdział 7 i Rozdział 13, przy czym Rozdział 13 jest bardziej powszechny z tych dwóch.

Rozdział 7 jest najczęstszym punktem wejścia do upadłości, i został nazwany „likwidacja” przez wielu. Osoby, które składają wniosek o rozdział 7 likwidacji zrobić to dobrowolnie, po dokładnym rozważeniu i ważenia wszystkich opcji.

Początkowe koszty złożenia wniosku są dość wysokie ze względu na wymaganą weryfikację długów i wymaganą papierkową robotę. Po zakończeniu tego procesu, jednak, osoba może kwalifikować się do wielu korzyści z upadłości. Do głównych korzyści należą:

1. Ulga w długach – Osoby, które składają wniosek o rozdział 7 likwidacji są zwolnione ze wszystkich swoich długów, z wyjątkiem tych, które mogą udowodnić, że nadal mogą płacić z kieszeni. Długi, które mogą być zwolnione obejmują podatki i płatności alimentów na dzieci. Długi, które nie mogą być rozładowane obejmują pożyczki studenckie i alimenty / płatności wsparcia.

2. Zatwierdzenie bankructwa – Osoby, które składają wniosek o rozdział 13 również nie są od razu z długów. Mogą one otrzymać ulgę w upadłości tylko w ograniczonym zakresie, a ich długi są stopniowo rozładowywane w okresie od trzech do pięciu lat (w zależności od rodzaju sprawy). Może to być bolesny proces, ponieważ spłata wierzycieli wymaga czasu. Ale jest to konieczne, aby uzyskać stabilność finansową w dłuższej perspektywie.

Jakie są korzyści ze złożenia wniosku o upadłość?

Chociaż nie ma jednej, jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, są pewne korzyści, które może przynieść złożenie wniosku o upadłość.
Jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie składają wniosek o upadłość jest ochrona ich aktywów przed wierzycielami. Jeśli nie jesteś w stanie związać końca z końcem lub twoje finanse są w stanie chaosu, upadłość może zapewnić ochronę przed tymi wierzycielami.
Oprócz ochrony przed wierzycielami, złożenie wniosku o upadłość może również pozwolić osobom fizycznym na nowy start w ich finansach i rozpoczęcie odbudowy finansowej.
Chociaż istnieje wiele korzyści, które mogą pochodzić z ubiegania się o upadłość, nie jest to panaceum na wszystkie problemy finansowe. Jednostki powinny zawsze być pewne przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku o upadłość, że stoją w obliczu właściwej sytuacji i wyczerpały wszystkie inne opcje.

Jakie są zagrożenia związane z ogłoszeniem upadłości?

Złożenie wniosku o upadłość może być bardzo bolesną i trudną decyzją, ale może być bardzo przydatnym narzędziem do radzenia sobie z przytłaczającym długiem, w tym rachunkami medycznymi i długiem kart kredytowych.

Podczas gdy złożenie wniosku o upadłość może mieć pewne negatywne konsekwencje, konsekwencje te są prawdopodobnie ograniczone. Złożenie wniosku o upadłość najprawdopodobniej spowoduje, że będzie on miał niższy priorytet lub rozdział 7. Oznacza to, że prawdopodobnie stracisz możliwość korzystania z niżej oprocentowanych kart kredytowych, ale unikniesz również wyżej oprocentowanych pożyczek, takich jak pożyczki studenckie lub linie kredytowe na dom.

Konsekwencje złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości będą również generalnie następować po złożeniu wniosku. Na przykład, jeśli złożysz plan upadłościowy na podstawie rozdziału 13 w okresie od trzech do pięciu lat po złożeniu wniosku, wszelkie błędy w raporcie kredytowym pozostaną w nim przez siedem lat od daty złożenia wniosku.