Upadłość Konsumencka Koszty

Upadłość konsumencka koszty. Kiedy znajdujesz się w obliczu przytłaczającego długu i ograniczonych zasobów, może wydawać się, że jest to idealny czas na wzięcie pożyczki lub zbadanie innych sposobów uzyskania gotówki. W końcu teraz jest to prawdopodobnie jedyna szansa, aby wydostać się spod tego finansowego ciężaru i zacząć od nowa. Ale jeśli zrobisz to w tym momencie, możesz skończyć płacąc za to później w wysokich kosztach, które mogą rozciągnąć się daleko poza pierwotny okres kredytowania.
To dlatego, że przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe nosi saldo ponad 9 600 dolarów długu w marcu 2019 roku, według Pew Research Center. I ta liczba nie obejmuje nawet kosztów twojego domu lub innych aktywów, które mogły pójść na obsługę tych pożyczek. Kiedy dodasz do tego swoje osobiste wydatki, hipoteki, kredyty samochodowe i inne zobowiązania, staje się Czy powinieneś złożyć wniosek o upadłość?

Jeśli toniesz w długach i czujesz, że możliwe jest wykopanie drogi do wyjścia, bankructwo może być odpowiedzią. W wielu przypadkach złożenie wniosku o upadłość może pomóc Ci uzyskać świeży start i lepiej zarządzać miesięcznymi płatnościami za dług. Ale jeśli złożysz wniosek o upadłość przed podjęciem innych działań, możesz skończyć płacąc za to później w wysokich kosztach, które mogą rozciągnąć się daleko poza pierwotny okres kredytowania.
Przed podjęciem decyzji o złożeniu lub nie wniosku o upadłość, należy rozważyć następujące kwestie:

– Przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe nosi saldo ponad 9 600 USD w długu od marca 2019 r., Według Pew Research Center.
– Jeśli zarabiasz mniej niż 25 000 USD rocznie i masz mniej niż 2 000 USD oszczędności, złożenie wniosku o upadłość nie jest tego warte
– Będziesz musiał udowodnić, że nie masz możliwości pojawienia się pieniędzy w określonym czasie

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić

# Znajdź najlepszą okazję dla siebie
A jeśli pójdziesz tą ścieżką, ważne jest, aby dowiedzieć się, ile gotówki możesz zaoszczędzić przed wzięciem kredytu. To pozwoli określić, jaki rodzaj pożyczki jest dla Ciebie odpowiedni. Na przykład, jeśli chcesz kupić dom z pożyczki, zastanów się, ile odsetek zapłacisz i jak będzie wyglądała Twoja miesięczna rata. Mając to na uwadze, znajdź opcję, która daje ci największą swobodę i dźwignię bez zbytniego wpływu na twój budżet.

Odrób pracę domową przed wyborem pożyczki

Zanim zdecydujesz się na zaciągnięcie pożyczki, upewnij się, że wiesz, jaka opcja najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji. Zanim pożyczysz pieniądze, odrób pracę domową i oceń wady i zalety różnych rodzajów pożyczek. Dowiedz się, który rodzaj pożyczki zapewni Ci najniższy koszt całkowity w całym okresie trwania. Jeśli jesteś w stanie wziąć dodatkowe zmiany w pracy lub zacząć oszczędzać więcej pieniędzy poprzez ograniczenie wydatków, to może to zaoszczędzić tysiące w płatnościach odsetek później.
Zastanów się również nad warunkami spłaty. Pożyczka z elastycznymi warunkami może być pomocna, jeśli musisz zmienić zdanie na temat ilości pieniędzy dostępnych w danym momencie. Należy jednak pamiętać, że takie pożyczki są zwykle wyżej oprocentowane, ponieważ są bardziej ryzykowne niż pożyczki o stałym oprocentowaniu.

Określić stopę procentową, na którą możesz sobie pozwolić

Kiedy zaczynasz rozważać, ile pieniędzy musisz spłacić, powinieneś również obliczyć, jaka będzie twoja stopa procentowa.
Jeśli nie jesteś zaznajomiony z kosztami kredytu, istnieje wiele zasobów dostępnych, aby pomóc Ci obliczyć, co to może być dla Twojej sytuacji i dla Twoich indywidualnych potrzeb. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest Rezerwa Federalna . Oferują one szczegółową listę najczęściej używanych terminów kredytowych na swojej stronie internetowej, która może dać Ci przybliżone pojęcie o tym, jakie są stopy procentowe i jak długo może trwać spłata.

Dokonaj płatności i trzymaj się jej!

Aby wyjść spod długu i uniknąć kuli śnieżnej w coś znacznie gorszego, ważne jest, aby dokonać płatności na długu bez zarzutu.
Nie oznacza to, że powinieneś przestać oszczędzać, ale oznacza to, że powinieneś zmniejszyć swoje wydatki tak bardzo, jak to możliwe, aby zaoszczędzić na deszczowy dzień. Można również rozważyć uzyskanie side hustle lub rozpoczęcie nowego biznesu na boku, aby pomóc zarobić dodatkową gotówkę. Jeśli jednak masz problem z zebraniem się w sobie i dokonaniem płatności, nie martw się! Mamy kilka wskazówek dotyczących zarządzania finansami i unikania bankructwa.
Przede wszystkim pamiętaj, że bez względu na to, z jakimi trudnościami masz teraz do czynienia, nie będą one trwały wiecznie. Jeśli uda ci się przetrwać ten trudny czas i zachować pozytywne nastawienie, jest nadzieja na szczęśliwą przyszłość przed tobą!

Wynik końcowy

Przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe nosi saldo ponad 9 600 dolarów długu na marzec 2019 roku, według Pew Research Center. A ta liczba nie obejmuje nawet kosztów twojego domu lub innych aktywów, które mogły pójść na obsługę tych pożyczek. Kiedy dodasz do tego swoje osobiste wydatki, hipoteki, kredyty samochodowe i inne zobowiązania, staje się to jeszcze trudniejsze do zarządzania.
Z tego punktu widzenia, zaciąganie nowych długów może nie mieć sensu. Ważne jest, aby mądrze zarządzać swoimi pieniędzmi w tych trudnych czasach, aby mieć pewność, że nie będziemy za to płacić później.

FAQ’s

Jakie są konsekwencje zaciągnięcia pożyczki zanim będziesz gotowy?

Istnieje wiele powodów, aby wziąć pożyczkę, ale potencjalne konsekwencje mogą być znaczące, jeśli nie rozumiesz, w co się pakujesz.
Nawet jeśli pożyczka ma na celu pokrycie nagłego wydatku, to prawdopodobnie powiększy ona Twoje zadłużenie i sprawi, że będziesz jeszcze bardziej opóźniony w swoich finansach. Ponadto, oprocentowanie pożyczek jest zazwyczaj wyższe niż oprocentowanie kart kredytowych lub innych rodzajów długów.
Jeśli użyjesz pożyczki na coś, co daje ci elastyczność finansową, taką jak podróż lub zakup domu lub samochodu, możesz skończyć wydając więcej niż planowałeś. Możesz również znaleźć się w nad głową, jeśli płatność pożyczki nie wzrośnie zgodnie z oczekiwaniami.

Dlaczego ważne jest, aby poczekać przed zaciągnięciem kredytu?

Zaciągnięcie pożyczki w celu rozwiązania problemów finansowych może być skutecznym sposobem na wyjście z trudnej sytuacji. Ale może również stworzyć dodatkowe zadłużenie, jeśli nie jesteś ostrożny. W rzeczywistości, wiele osób, które biorą pożyczki, kończą nawet głębiej w czerwieni, niż byli, zanim wzięli pieniądze.
Dzieje się tak dlatego, że zaciągnięcie pożyczki wiąże się z koniecznością zaakceptowania harmonogramu spłat zadłużenia, który może wymagać od Ciebie zapłacenia więcej niż pierwotne saldo w postaci odsetek i opłat. W niektórych przypadkach zaciągnięcie pożyczki może również prowadzić do znacznych opóźnień w spłacie zadłużenia, co może spowodować kolejne poważne obciążenie finansowe.

Jak można uniknąć wysokich kosztów w dół drogi?

Być może myślisz, że właśnie teraz jest idealny czas, aby wziąć pożyczkę, uzyskać trochę dodatkowej gotówki i zacząć spłacać swój dług. Ale w rzeczywistości istnieje wiele powodów, aby unikać płacenia wysokich odsetek od czegokolwiek, dopóki nie jest to absolutnie potrzebne. Na przykład, jeśli pożyczysz pieniądze teraz, twoje płatności mogą być należne częściej i możesz nie mieć wystarczająco dużo dodatkowej gotówki, aby pokryć te płatności.

Jak możesz uniknąć wysokich kosztów w dół drogi? Wypróbuj te wskazówki:

1. Unikaj zaciągania pożyczki, dopóki absolutnie jej nie potrzebujesz. Jeśli nie możesz spłacić swojego długu, twoje płatności będą wymagalne częściej i nie będziesz miał wystarczająco dużo dodatkowej gotówki, aby pokryć je wszystkie naraz. A to może doprowadzić do niespodziewanych wysokich kosztów w dół drogi.
2. Spróbuj stworzyć fundusz awaryjny z wystarczającą ilością pieniędzy na koncie oszczędnościowym, aby pokryć co najmniej trzy miesiące wydatków, jeśli coś pójdzie nie tak, jak utrata pracy lub choroba. W ten sposób nie będziesz musiał pożyczać pieniędzy, aby pokryć podstawowe koszty podczas finansowej sytuacji kryzysowej. Możesz wykorzystać ten fundusz na pokrycie nagłych wydatków, jednocześnie spłacając najpierw zadłużenie na karcie kredytowej lub raty kredytu hipotecznego.
3. Wiedz, kiedy jest czas na zaciągnięcie pożyczki i używaj jej bezpiecznie jako ostatniej deski ratunku. Jeśli Twoje długi są tak wysokie, że stale wpływają na Twoją zdolność do zarządzania codziennym życiem, to być może nadszedł czas, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do doradztwa kredytowego lub opcji refinansowania przez Departament Edukacji lub inną agencję rządową, która może pomóc Ci w negocjacjach z wierzycielami w celu uzyskania niższych stóp procentowych i bardziej przystępnych planów płatności.

Shape

Poznaj Nas

Zaufaj nam! Jesteś w dobrych rękach !

Prawo i Finanse to Nasza Specjalność

Marta

Specjalista Kredytowy

Agnieszka

Specjalista Kredytowy

Marek

Specjalista Oddłużeniowy