Daszyńskiego 2

Sanok, 38-500

781244224

24/7 Infolinia

Rozpocznij Czat

Obsługa On-Line 24/7

Samochód w leasingu – fakty i mity na temat finansowania auta

samochod🚗Samochód w leasingu – fakty i mity na temat finansowania auta

Leasing to jedna z najbardziej interesujących form zewnętrznego finansowania zakupu auta, od kilku lat dostępna nie tylko dla podmiotów gospodarczych, ale również dla osób fizycznych. Wokół kwestii co to właściwie znaczy mieć samochód w leasingu narosło wiele mitów. W tym artykule omówimy te z którymi można spotkać się najczęściej i spróbujemy ustalić które z nich mają pokrycie w rzeczywistości a które nie.
🚘Samochód w leasingu jest dostępny tylko dla podmiotów gospodarczych

Mit. Jeszcze kilka lat temu rzeczywiście tak było, jednak ustawa deregulacyjna z roku 2011 sprawiła, że również osoby fizyczne mogą leasingować auto. W chwili obecnej leasing konsumencki cały czas zyskuje na popularności i można się spodziewać, że będzie zyskiwał nadal tak długo, aż wiedza o jego dostępności się upowszechni.

Im wyższa rata, tym niższa kwota wykupu

Fakt. Każda firma leasingowa zarabia naliczając prowizję, jednak z punktu widzenia ostatecznego zysku kwestia, czy zostanie ona doliczona do kwoty wykupu, czy do raty, nie ma większego znaczenia. Jeśli mamy do czynienia z leasingiem, w którym zarówno raty, jak i wykup będą drogie, to niezależnie od tego, jak leasingodawca będzie motywował ustalenie wysokiej ceny – lepiej poszukać innej firmy.

Leasingobiorca nie jest właścicielem samochodu

Fakt. Przynajmniej do czasu, aż auto zostanie wykupione. Co to oznacza z punktu widzenia użytkownika auta? Przede wszystkim to, że musi dotrzymywać nakładanych na niego przez leasingodawcę obostrzeń (np. serwisowanie w konkretnym warsztacie) i że w przypadku spowodowania szkody jego rola ograniczy się do jej zgłoszenia i podania okoliczności zdarzenia – całą resztę leasingodawca załatwia bezpośrednio z ubezpieczycielem.

Leasingobiorca ma obowiązek wykupu auta

Mit. Wykup samochodu jest prawem, a nie obowiązkiem leasingobiorcy. Jedyną konsekwencją, która wynika z braku uregulowania kwoty wykupu leasingowanego auta jest utracenie prawa do korzystania z niego i pozostanie własności przy firmie leasingowej.

💼Firmy leasingowe podlegają takim samym regulacjom, jak banki

Mit. Działalność banków jest regulowana osobną ustawą, czyli prawem bankowym. Firmy leasingowe natomiast działają na podstawie kodeksu cywilnego. Różnic ta jest widoczna w kilkuklawiatura_ przycisk_leasing miejscach, np. zróżnicowanie jeśli chodzi o warunki umów jest znacznie większe w przypadku leasingów niż w przypadku kredytów bankowych, a ich uzyskanie jest zazwyczaj łatwiejsze – banki przed udzieleniem finansowania zawsze pieczołowicie weryfikują wypłacalność kredytobiorców.

Warto korzystać z usług leasingodawców o ugruntowanej pozycji na rynku

Fakt. Oczywiście nowych leasingodawców nie można całkowicie skreślać, chociażby dlatego, że w ich przypadku ceny kształtują się dużo bardziej zachęcająco. Firmy, które działają od lat, są jednak znacznie bardziej godne zaufania, ryzyko zniknięcia z rynku bez uregulowania wszelkich zobowiązań jest praktycznie zerowe, a do tego mają wypracowane skuteczne procedury działania, dzięki którym współpraca z nimi przebiega płynnie.

 

Potrzebujesz pomocy?
Zostaw swoje dane kontaktowe poniżej, a wkrótce skontaktujemy się z Tobą.
Czym jest rata balonowa

Czym jest rata balonowa?

Czym jest rata balonowa?💼 Trudno sobie wyobrazić, że mógłbyś wykorzystać swoje sny na swoją korzyść, jednak wykorzystanie swoich pragnień i planów może być dla Ciebie

Czytaj więcej »

Aktualne oferty kredytowe- 2022

Aktualne oferty kredytowe- 2022💸 Podczas zakupów ubrań, wakacji czy sprzętu elektronicznego konsumenci mogą również porównywać warunki kredytów gotówkowych, aby uzyskać jak najkorzystniejszą ofertę. Na przykład,

Czytaj więcej »
Przewiń do góry