Które banki będą przyjmować wnioski o 500+?

Pożyczki na spłatę chwilówekKtóre banki będą przyjmować wnioski o 500+?

Do dziś, jak dotąd, 19 banków zgłosiło gotowość do obsługi wniosków składanych za pośrednictwem platform bankowości internetowej. Część banków czeka na liczbę użytkowników z własnych placówek. Niewykluczone, że liczba użytkowników „Rodziny 500+” może wzrosnąć, a nawet przekroczyć liczbę tych z banków.

Mogę osobiście posiadać konta bankowe w którymś z wymienionych poniżej banków, ale jeśli nie ma mnie na liście, to nie ma wystarczających informacji, aby ubiegać się o 500 zł na dziecko.

Wielu, ale nie wszyscy

Ministerstwo Opieki Społecznej jest otwarte na każdą ofertę, o ile jest ona w stanie spełnić wymogi bezpieczeństwa i będzie współpracować.

Stwierdzono, że system bankowy nie ma jeszcze odpowiedniej infrastruktury do obsługi programu Rodzina+. Na razie partnerami bankowymi są: BTGŻ BGŻ BNP Paribas, PlusBank, Idea Bank oraz Alior Bank. Nie ma jeszcze informacji, czy Family+ będzie dostępny za pośrednictwem mBanku i T-Mobile Usł.

Fakt, że lokalne banki spółdzielcze zazwyczaj kierują swoją ofertę do uboższych klientów, sprawia, że rentowność nowego banku jest wysoce niepewna.

Karta przedpłacona - co to jest? Jak to działa? I gdzie można dostać tego typu karty?Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Zapytaliśmy, czy wnioski o dofinansowanie w wysokości 500 zł na dziecko mają szansę, ich zdaniem, zostać rozpatrzone pozytywnie.

Jak powiedział Tomasz Bogusławski, nowy system personal-finance będzie częściowo gotowy z danych osobowych klientów bankowości Pekao i będzie dostępny w systemach bankowości internetowej Pekao. Metoda ta nie była dotychczas stosowana, ponieważ dotychczasowy system bankowy nie

Banki nie rozpatrują wniosków, lecz wysyłają je do agencji rządowych.

– Po przekazaniu przez bank wniosku klienta do właściwego organu gminy, wniosek ten jest rozpatrywany przez samą gminę.

Urzędnicy zdecydują, czy finansować bezpłatną opiekę nad dziećmi.

W formularzu online będzie pole, w którym student składa wniosek, aby można było wskazać, do którego banku może trafić 5 tys. dolarów, które student będzie miał do dyspozycji. Czy tym bankiem będzie musiał być bank, z którego student składa wniosek?

Osoba ma swobodę decydowania o tym, w jaki sposób będą jej wypłacane świadczenia lub gdzie będą przekazywane. Niemniej jednak, dla wygody klientów, osoba będzie domyślnie wybierana poprzez rachunek bankowy – wyjaśnia Kinga Wojciechowska-Rulka, Marketing Manager mBanku.

Jak jeszcze?

Jeśli ktoś jest zatrudniony, będzie miał możliwość otrzymania świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł na dziecko po złożeniu wniosku za pośrednictwem strony internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, profilu utworzonego na stronie.

Scroll to Top