kredyty hipoteczne

 

Kredyty hipoteczne – co warto wiedzieć?

Kredyt hipoteczny to w dzisiejszym świecie jedna z najczęściej branych pożyczek. Jaki jest cel tego rodzaju pożyczki? Cel kredytu hipotecznego jest zawsze związany z zakupem nieruchomości. Pożyczka ta może być wykorzystana na sfinansowanie zakupu lub budowy domu, mieszkania lub działki. Kredyty hipoteczne są zazwyczaj dużymi pożyczkami z długim okresem spłaty.

Rodzaje kredytów hipotecznych

Kredyty hipoteczne występują w kilku wariantach –

    • Kredyt hipoteczny konsumencki, możliwy do wyboru w postaci marży lub bardziej elastycznej zmiennoprzecinkowej.

 

    • Kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową, charakteryzujący się stałą wysokością raty i okresem kredytowania.

 

    • Kredyt hipoteczny ze stałymi ratami, gdzie poziom rat jest stale ustalany, ale okres spłaty może się różnić.

 

    • Kredyty komercyjne, które służą do zakupu lub budowy nieruchomości, które będą wykorzystywane w celach komercyjnych lub produkcyjnych.

 

Jak zdobyć kredyt hipoteczny?

Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego nie powinna być traktowana lekceważąco. Przed podjęciem tego kroku należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową i mieć dobrą zdolność kredytową, tak aby mieć ubezpieczenie w wypadku nieterminowych spłat.

Większość banków wymaga myślnego przejrzenia historii kredytowej potencjalnego kredytobiorcy, zweryfikowania oświadczeń o zarobkach i wymaga wpłaty wkładu własnego.

Ponadto, przeprowadzane są specjalne badania działek, aby zweryfikować swoją wartość oraz fakt, że istnieją jakieś stałe obciążenia wobec nieruchomości, warte wspomnienia jest również, że bank blokuje nieruchomość w momencie wypłaty kredytu hipotecznego. Z jednej strony gwarantuje to bankowi bezpieczeństwo związane z zabezpieczeniem ich pożyczki, z drugiej strony to skuteczny sposób na to, aby zabezpieczyć interes kredytobiorcy.

Podsumowanie

Kredyt hipoteczny to ważny krok w życiu wielu ludzi, dlatego ważne jest, aby wszystkie aspekty tego rodzaju pożyczki były starannie przeanalizowane i dokładnie przez czas trwania kredytu. Jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ kredyty hipoteczne są zazwyczaj długoterminowymi pożyczkami, które należy spłacać w wielu ratach przez długi okres czasu.

Jaka jest maksymalna kwota pożyczki dla kredytu hipotecznego w Polsce?

Maksymalna kwota kredytu hipotecznego w Polsce zależy zazwyczaj od oceny kredytowej i dochodów kredytobiorcy oraz kryteriów kredytowych banku. Według NBP (Narodowy Bank Polski), maksymalny limit kredytu hipotecznego ustalony przez polskie banki i organy regulacyjne wynosi do 90% wartości wycenianej nieruchomości w 2020 roku.

Jakie dokumenty są potrzebne do ubiegania się o kredyt hipoteczny w Polsce?

Ogólnie rzecz biorąc, aby ubiegać się o kredyt hipoteczny w Polsce, należy przedstawić następujące dokumenty:

– Ważny dokument tożsamości, taki jak paszport lub polski dowód osobisty;

– Aktualny wyciąg z konta bankowego;

– Dowód potwierdzający Twoje regularne dochody;

– Dowód zatrudnienia;

– Formalną ofertę od pożyczkodawcy;

– Deklaracje podatku dochodowego za ostatnie kilka lat;

– Dowód, że masz wystarczające oszczędności na zaliczkę;

– Raport z inspekcji nieruchomości;

– Akt własności lub dowód własności nieruchomości; oraz

– Dowód wpłat dokonanych na rzecz pożyczkodawcy, jeśli takie istnieją.

Shape

Poznaj Nas

Prawo i Finanse to Nasza Specjalność

Zaufaj nam! Jesteś w dobrych rękach !

Marta

Specjalista Kredytowy

Agnieszka

Specjalista Kredytowy

Marek

Specjalista Oddłużeniowy

Agata

Koordynator Działu Kredytów i Pożyczek

Maciej

Koordynator Działu Prawnego

Lucyna

Administracja i Obiegu Dokumentów
Shape

FAQ

Jesteśmy tu, aby Pomóc Ci w każdej sprawie.

Uzyskanie kredytu w naszej firmie jest szybkie i łatwe. Wszystko, czego potrzebujesz do otrzymania kredytu w naszej firmie, to porozmawiać z naszym konsultantem na czacie. Nasi eksperci są tam, aby pomóc Ci złożyć wniosek o kredyt i uzyskać odpowiedź w bardzo krótkim czasie.

Kiedy skontaktujesz się z konsultantem na czacie, wyjaśni on wszystkie wymagania, jakie musisz spełnić, aby uzyskać kredyt. Będziesz musiał przedstawić odpowiednie dokumenty, złożyć wniosek i udowodnić, że będziesz w stanie spłacić kredyt. Konsultant przeprowadzi Cię przez proces i odpowie na wszelkie pytania, jakie możesz mieć.

Jeśli spełnisz wszystkie wymagania, zostaniesz zakwalifikowany do otrzymania kredytu. Możesz uzyskać natychmiastowe potwierdzenie i dostęp do swojego kredytu. Będziesz mógł przejrzeć szczegóły kredytu i wybrać najlepszy sposób spłaty.

Nasi konsultanci są profesjonalni i uczciwi. Podczas rozmowy z konsultantem na czacie możesz być pewny, że masz do czynienia z prawdziwym ekspertem, który zadba o Twoje interesy. Nie musisz się martwić o to, że nie dostaniesz kredytu, ponieważ zrobimy wszystko, aby pomóc Ci go uzyskać.

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług doradczych, dzięki którym Twoje biznesowe cele będą osiągane w maksymalnym stopniu. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie usług doradczych, jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Koszt pomocy doradczej w naszej firmie ma na celu dopasowanie do Twoich potrzeb i oczekiwań. Oznacza to, że cena zależy od ilości czasu i pracy, jaką włożymy w Twoją sprawę. Chętnie udzielimy Ci więcej informacji na temat kosztów naszych usług na czacie online.

Nasz wykwalifikowany zespół konsultantów będzie w stanie udzielić Ci wszelkich niezbędnych informacji na temat kosztów pomocy doradczej. Ponieważ każda sprawa naszych klientów jest inna, ważne jest, abyśmy mogli w pełni zrozumieć Twoje potrzeby i oczekiwania, abyśmy mogli wycenić nasze usługi w sposób odpowiedni dla Ciebie.

Kontaktując się z nami, możesz być pewien, że otrzymasz szybką i profesjonalną obsługę. Nasz zespół zawsze stale dąży do zapewnienia Ci usługi najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach.

Kiedy klient ma komornika, może być trudno znaleźć firmę, która chętnie mu pomoże. Wiele firm jest niechętnych lub odmawia współpracy z takimi klientami. Nasza firma jest inna. Nie odmawiamy pomocy klientom z komornikiem. Wiemy, że sytuacja taka może być trudna i chcemy pomóc.

Nasz zespół specjalistów zajmuje się takimi sytuacjami od wielu lat. Wiemy, jak trudne jest życie z komornikiem, a nasza wiedza i doświadczenie sprawia, że możemy pomóc. Nasza firma oferuje profesjonalną poradę i wsparcie, aby pomóc klientom wyjść z trudnej sytuacji.

Jesteśmy też gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Wiemy, że sytuacja może być stresująca i chcemy, aby klienci czuli się bezpiecznie i komfortowo podczas rozmowy z naszym zespołem.

Jeśli klient ma komornika, to może być pewien, że w naszej firmie nie spotka się z odmową i nie zostanie bez pomocy i odpowiedzi. Jesteśmy gotowi wspierać naszych klientów w każdej sytuacji.

U nas wszelkie zgłoszenia są traktowane poważnie i realizowane przez naszych pracowników z zaangażowaniem i profesjonalizmem. Dbamy o to, aby naszym Klientom zapewnić szybką i profesjonalną obsługę. Z tego powodu realizujemy wszelkie zgłoszenia w ciągu jednego dnia roboczego.

Mając na uwadze Państwa wygodę, możecie Państwo kontaktować się z nami za pomocą telefonu, maila lub formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej. Otrzymają Państwo od nas odpowiedź w ciągu 24 godzin, chyba że napotkamy trudności w realizacji zgłoszenia. W takim przypadku poinformujemy Państwa o tym i wyjaśnimy szczegóły.

Nasza firma zawsze stara się zapewniać najwyższy poziom obsługi klienta. Nasz zespół jest wykształcony, pełen energii i wykwalifikowany do pomocy w każdej sprawie. Jesteśmy zawsze gotowi, aby Państwa wysłuchać i wesprzeć. Dbamy o to, aby realizować nasze zobowiązania i zapewniać Państwu najwyższy poziom usług.

kredyt dla młodych małżeństw

kredyt dla młodych małżeństw

Kredyt dla młodych małżeństw – czy warto skorzystać? Młode małżeństwa często stają przed dylematem finansowym, w szczególności jeśli planują zakup mieszkania. Na szczęście, istnieją specjalne

Czytaj więcej »
ekspander kredyty

ekspander kredyty

Ekspander kredyty – rozwiązanie dla osób potrzebujących szybkiego i łatwego dostępu do finansowania Ekspander kredyty to produkt finansowy, który umożliwia łatwe i nazwyczaj szybkie uzyskanie

Czytaj więcej »
Jak zwrócić pożyczkę?

Jak zwrócić pożyczkę?

Jak zwrócić pożyczkę? Pierwsze kroki Kiedy zaciągamy pożyczkę, zwykle myślimy o tym, jak ją odebrać i jak wykorzystać uzyskane środki. Jednak warto pamiętać, że po

Czytaj więcej »