Kiedy bank może udzielić nam kredytu na mieszkanie, które jest w trakcie budowy?

Kiedy bank może udzielić nam kredytu?

Kiedy bank może udzielić nam kredytu na mieszkanie, które jest w trakcie budowy?Czy trzeba podpisywać umowy i porozumienia, gdy mieszkanie jest jeszcze w budowie? Czy dostaniemy kredyt, jeśli nasze mieszkanie fizycznie jeszcze nie istnieje?

Z badań wynika, że nabywcy mieszkań deweloperskich podpisują umowy na zamieszkanie w nich do dwóch stanów wykończenia. 23% tych nabywców robi to z mieszkaniem na etapie zerowym budowy. 49% nabywców robi to z mieszkaniem do stanu surowego zamkniętego. Co więcej, w wyniku ostatniej fali dużych inwestycji deweloperskich ludzie stali się bardziej skłonni do podejmowania ryzyka. Powstaje ponad 270 tys. mieszkań deweloperskich.

Eksperci sprawdzają, jak banki podchodzą do udzielania kredytów na projekty mieszkaniowe w budowie. Większość instytucji staje się coraz bardziej pobłażliwa i hojniejsza w udzielaniu kredytów.

Większość z 22 banków biorących udział w badaniu jest skłonna udzielić kredytu na każdym etapie budowy budynku mieszkalnego, nawet zanim robotnicy zaczną wbijać gwoździe czy wbijać łopatę. Pozostałe banki udzielają kredytu budowlanego tylko wtedy, gdy budynek jest już wykończony, czyli nie sfinansują niczego poza mieszkaniem, które jest już w stanie wykończonym. mBank i MultiBank z kolei wymagają, aby budynek był całkowicie wykończony, zanim udzielą kredytu budowlanego; dopiero gdy deweloper zacznie go budować, mogą udzielić kredytu na budowę.

Przydatną wskazówką na temat tego, które banki mają tendencję do udzielania szybkich decyzji o zatwierdzeniu kredytu jest to, czy można znaleźć cokolwiek wskazującego na to, czy bank ma wewnętrzne listy klientów banku, z którymi zawarte są nazwy deweloperów.

Ostatnią rzeczą, o której chcesz pomyśleć, jest sposób, w jaki bank będzie wypłacał poszczególne części kredytu. Jeden bank może mieć standardowy harmonogram ustalania płatności, podczas gdy inny bank może dokonywać płatności w miarę postępu prac.

Rozpocznij Czat

Masz Pytanie ? Chętnie na nie odpowiemy

Zgodnie z ustawą 2022 deweloperzy ustalają wszystkie zasady.
finanse
Oddłużanie pożyczek chwilówek, na czym polega?

Oddłużanie pożyczek chwilówek, na czym polega? Szybkie pożyczki są naprawdę robione cały czas. Można je łatwo wziąć przez Internet i mogą być bardzo krótkoterminowe – na przykład na godzinę. Nie ma weryfikacji, a więc może

Czytaj więcej »
Czy otrzymam korzystny kredyt w banku
finanse
Czy otrzymam korzystny kredyt w banku?

Czy otrzymam korzystny kredyt w banku? Większość osób nie uważa, że wzięcie kredytu gotówkowego w banku spółdzielczym jest ciekawą propozycją, jednak banki spółdzielcze są bardzo interesującą alternatywą dla kredytów w tradycyjnych bankach. Potrzebujesz inną ofertę?

Czytaj więcej »