Jeszcze w tym roku dostępny będzie kredyt na innowacje technologiczne

Trzęsienie ziemi w chwilówkach. To koniec dobrych czasów dla lichwiarzy?

kredyt na innowacje technologiczneJeszcze w tym roku dostępny będzie kredyt na innowacje technologiczne

Ministerstwo Rozwoju potwierdza, że jeszcze w tym roku zostanie uruchomiony kredyt z przeznaczeniem na innowacje technologiczne jak również fundusz gwarancyjny dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Według zapewnień jednego z wiceministrów nastąpi zwiększenie nakładów na przedsięwzięcia z sektora badań i rozwoju (b+r), jako, że jest to jeden ze znaczących celów w strategii rządu.

Wiceminister przypomniał o utworzonej Radzie ds. Innowacyjności. W jej skład weszli przedstawiciele takich ministerstw jak: ministerstwo rozwoju, szkolnictwa wyższego, kultury i dziedzictwa narodowego, edukacji, zdrowia, skarbu i cyfryzacji.

Członkowie rady podejmują działania i wskazują rozwiązania, które pomagają polskim firmom w poszukiwaniach nowych produktów, angażują rodzimy kapitał a ostatecznie mają się przyczynić do zwiększenia konkurencyjności naszej gospodarki na rynku europejskim i rynkach światowych.

Dodatkowo w minionym czasie zapoczątkowano większość działań, jakie zostały określone w Programie Operacyjnym Inteligentny rozwój na lata 2014-2020. Zwiększeniu uległa prognoza wydatkowania, co także jest faktycznym wsparciem dla wielu przedsiębiorstw działających w obszarze badawczo-rozwojowym. Do najważniejszych instrumentów, jakie przewiduje program możemy zaliczyć: finansowanie prac prowadzonych przez przedsiębiorstwa o charakterze badawczo-rozwojowym, wsparcie przedsiębiorstw poprzez fundusze typu venture capital, sektorowe programy badawczo-rozwojowe, kreowanie i modernizacja infrastruktury badawczo-rozwojowej (m.in. doposażanie centrów badawczo-rozwojowych). Oprócz tego jeszcze tego roku ma zostać uruchomiony specjalny kredyt na innowacje technologiczne jak również ponadprogramowy fundusz gwarancyjny z przeznaczeniem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Ministerstwo planuje również uruchomić jeszcze 23 konkursy w ramach 15 dostępnych instrumentów Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Poprzez kredyt technologiczny będziemy mogli sfinansować inwestycję, która będzie polegać na wdrożeniu nowej technologii np. w postaci prawa własności przemysłowej, wyników prac rozwojowych, wyników badań przemysłowych albo nieopatentowanej wiedzy technicznej. Zastrzega się, że wprowadzona technologia umożliwi produkcję nowych albo znacznie ulepszonych towarów, procesów albo usług w porównaniu do tych, które do tej pory były wytwarzane w naszym kraju.

Opisywany kredyt na innowacje technologiczne będzie stanowić jedną z części unijnego programu o nazwie „Inteligentny Rozwój” na lata 2014-2020.

Premiowaniu mają podlegać wspólne inwestycje biznesu i nauki. Wysokość budżetu programu „Inteligentny Rozwój” ma wynieść prawie 8,6 mld euro a środki mają pochodzić z Unii Europejskiej. Przewiduje się, że na projekty o charakterze badawczo-rozwojowym, które będą prowadzone przez firmy i konsorcja naukowo-przemysłowe, ma zostać przeznaczonych około 3,85 mld euro. Z kolei na projekty innowacyjne w firmach przekazano sumę około 2,2 mld euro

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

Pożyczka Konsolidacyjna

Pożyczka Konsolidacyjna Suma pożyczki do 150 000 zł Umowa nawet do 180 miesięcy Oprocentowanie już od 7,5% Błyskawiczna decyzja wstępna