Jakie są Wyjątki od Upadłości Konsumenckiej?

Upadłość konsumencka to proces prawny, który pozwala osobie fizycznej uwolnić się od długów. W Polsce istnieją jednak wyjątki od upadłości konsumenckiej.

Pierwszym ważnym wyjątkiem jest to, że osoba, która chce ogłosić upadłość, musi mieć co najmniej jeden dług w wysokości co najmniej 500 zł. Jeśli dług jest mniejszy, wtedy upadłość nie może być ogłoszona.

Kolejnym ważnym wyjątkiem jest to, że osoba, która ogłosiła upadłość, nie może otrzymywać wynagrodzenia w wysokości wyższej niż 1,5 tys. zł miesięcznie. W przeciwnym wypadku upadłość może zostać unieważniona.

Kolejnym ważnym wyjątkiem jest to, że osoba, która ogłosiła upadłość, musi przedstawić sądowi wykaz wszystkich swoich aktywów i długów. Jeśli osoba nie zgłosi wszystkich swoich aktywów i długów, wtedy upadłość może zostać unieważniona.

Ostatnim ważnym wyjątkiem jest to, że osoba, która ogłosiła upadłość, nie może otrzymywać od innych osób żadnych pożyczek lub innych pieniędzy. Jeśli osoba otrzymała pożyczkę lub inne pieniądze, wtedy upadłość może zostać unieważniona.

Podsumowując, istnieją wyjątki od upadłości konsumenckiej. Osoba, która chce ogłosić upadłość, musi spełnić określone wymagania, w przeciwnym wypadku upadłość może zostać unieważniona.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

Oddłużenia

Oddłużenia Konsolidacja do 150.000 ZŁ Pożyczka z gwarantem do 25.000 zł Negocjacje z wierzycielami Renegocjacje umów kredytowych Upadłość konsumencka Pomoc