Jak Uzyskać Kredyt Hipoteczny z 10-procentowym Wkładem Własnym?


Jak Uzyskać Kredyt Hipoteczny z 10-Procentowym Wkładem Własnym?

Spis Treści

  • Czym jest wkład własny?
  • Jak uzyskać kredyt hipoteczny z 10-procentowym wkładem własnym?
  • Na co należy zwrócić uwagę ubiegając się o taki kredyt?

Kredyt hipoteczny to jedna z najważniejszych decyzji jaką należy podjąć w życiu. Niestety w wielu przypadkach barierą stojąca na drodze do kredytu hipotecznego jest wymaganie 10-procentowego wkładu własnego. Wzrost cen mieszkań w ostatnich latach doprowadził do wyższych cen kredytów hipotecznych. Jak zatem uzyskać kredyt z 10-procentowym wkładem własnym?

Czym jest wkład własny?

Wkład własny to środki, które wnosi właściciel wraz z kredytobiorcą do finansowania kupna nieruchomości. Banki często wymagają, aby kredytobiorcy wniosły środki własne w Stanowisko pierwotnej zaliczki, ponieważ stanowi to dla nich zabezpieczenie w przypadku, gdyby właściciele nie byli w stanie spłacać kredytu. Aby uzyskać kredyt hipoteczny, bank często wymaga, aby wkład własny stanowił około 10-15% całkowitej wartości nieruchomości.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny z 10-procentowym wkładem własnym?

1. Przygotuj odpowiednią dokumentację: Pierwszym krokiem do uzyskania kredytu hipotecznego z 10-procentowym wkładem własnym jest przygotowanie odpowiednich dokumentów. Bank będzie prosił o dostarczenie informacji o wpływach i wydatkach, wraz z historią kredytową, tożsamości i zaświadczenia o zatrudnieniu. Ważne jest również, aby dostarczyć bankowi pełną informację o wszystkich zadłużeniach, takich jak kredyty samochodowe, studenckie i inne.

2. Przygotuj wkład własny: Kiedy dostarczy się odpowiednio dokumentację, następnym krokiem jest przygotowanie wkładu własnego. Wielu ludzi wnosi wkład własny wymagany w wysokości minimum 10% całkowitej wartości nieruchomości. Inni z kolei starają się o kredyt z 15-procentowym wkładem własnym, aby uzyskać korzystniejsze warunki finansowania. Tu należy koniecznie pamiętać, że ten wkład własny powinien pochodzić ze źródeł niezwiązanych z kredytem hipotecznym. Takie jak oszczędności, zyski z akcji lub inwestycji, darowizny lub podarunki itp.

Na co należy zwrócić uwagę ubiegając się o taki kredyt?

Kiedy rozważa się uzyskanie kredytu hipotecznego z 10-procentowym wkładem własnym, należy pamiętać o następujących ważnych czynnikach:

  • Ocena wiarygodności kredytowej: Banki będą dokładnie przeglądać informacje na temat historii kredytowej i oceniać zdolność klienta do spłaty kredytu.
  • Dokładne sprawdzenie wszystkich kosztów: Zanim podejmie się decyzję o zaciągnięciu kredytu, należy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi kosztami, które będą z nim związane. Są to między innymi prowizja, opłaty notarialne, podatek dochodowy itp.
  • Wsparcie prawne: Przed i po zawarciu umowy o kredyt, zawsze warto poprosić o poradę prawnika, który sprawdzi drobnym drukiem wszystkie warunki umowy.

Udzielenie kredytu hipotecznego z 10-procentowym wkładem własnym, jest ściśle powiązane z odpowiednią dokumentacją, precyzyjnym przygotowaniem wkładu własnego i wieloma innymi czynnikami, które warto wziąć pod uwagę, zanim podejmie się decyzję o zaciągnięciu kredytu.

Jakie są kryteria kwalifikacji do uzyskania kredytu hipotecznego z 10-procentowym wkładem własnym?

1. Zdolność kredytowa – bank będzie wymagać odpowiedniego wskaźnika zdolności kredytowej pochodzącego z wyników badania wiarygodności kredytowej. Pożyczkobiorca musi spełniać warunki określone dla określonych programów kredytowych.

2. Zarobki – bank będzie chciał zweryfikować ogólną zdolność pożyczkobiorcy do spłaty zobowiązania.

3. Historia kredytowa – bank zbada pożyczkobiorcę i ustali, czy ma dobrą jakość kredytową. Jeśli nie jest ona dobra, istnieje możliwość, że pożyczkobiorca może nie być w stanie spełnić wymogu 10-procentowego wkładu własnego.

4. Wykres wpływów i wydatków – bank będzie chciał ustalić, czy pożyczkobiorca może przeznaczyć określoną kwotę na polisę ubezpieczeniową lub wpłatę 10-procentową.

5. Wkład własny – maksymalny wkład własny, jaki można wpłacić, to 10% całkowitej kwoty pożyczki. Musi to być gotówka, a nie zabezpieczenie.

6. Dokumentacja – musi zostać przedstawiona wymaganą dokumentację, taką jak wyciągi bankowe, kopie rachunków, podatkowe dochody i adres dokumentacji.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

Mogo Pożyczka

Mogo Pożyczka Pożyczka do 50.000 zł Okres kredytowania do 47 miesięcy Niskie oprocentowanie Przystępna rata Wygodna spłata. Sprawdź sam! Mogo