Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

Co to jest ten cały dług?

czy jestem w KRDJak sprawdzić czy jestem w KRD?

Aktualnie jedną z najcenniejszych rzeczy w naszych czasach jest informacja i twierdzenie to jest jak najbardziej słuszne. Kto więcej wie uzyskuje większe zarobki, ma dostęp do lepszych ofert, sprawniej funkcjonuje i prowadzi bardziej świadome życie. Posiadanie właściwych informacji to również sposób na weryfikację aktualnych i potencjalnych klientów pod względem finansowym przez przedsiębiorców.

Doskonałym tego przykładem jest KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów (jest to oprócz BIG Info Monitor jedno z najpopularniejszych biur informacji gospodarczej, które w chwili obecnej działają w Polsce). Gromadzi on dane o nierzetelnych dłużnikach i udostępnia je podmiotom prywatnym takim jak np. banki czy operatorzy sieci komórkowych.

Zwróć uwagę na to, że kiedy np. podpisujesz umowę abonamentową na telefon komórkowy to zawsze w takich małych kwadracikach jesteś proszony o wyrażenie zgody. Oprócz „zgody na wysyłanie informacji handlowej i przetwarzanie danych w celach marketingowych” zgadzasz się również na sprawdzenie swoich danych właśnie w KRD, BIG lub BIK. Dzięki temu przedsiębiorca jest w stanie sprawdzić czy osoba z którą podpisuje umowę posiada niespłacone zobowiązania.

Nawet, jeśli jesteś sumiennym klientem i ze wszystkich zobowiązań wywiązujesz się w terminie to niekiedy nawet z czystej ciekawości warto sprawdzić czy przypadkiem Twoje dane nie znajdują się w Krajowym Rejestrze Długów (niekiedy zapomniany mandat sprzed lat może to spowodować).Tym bardziej, że możemy to zrobić dzisiaj całkowicie bezpłatnie.

Poniżej przedstawiamy praktyczny poradnik jak krok po kroku sprawdzić czy jest się w KRD.

1. Rejestracja

Wchodzimy na stronę główną Krajowego Rejestru Długów, która znajduje się pod adresem http://krd.pl/.

Znajdujemy niebieskie okienko „Oferta dla konsumentów” i klikamy „Sprawdź informacje o sobie za darmo”.

2. Krok następny

W nowo otworzonym oknie klikamy >„Załóż bezpłatne konto”

3. Formularz Rejestracyjny

jak sprawdzic czy jestem w KRDZostaniemy poproszeni o wypełnienie podanych pozycji. Pola obowiązkowe są oznaczone gwiazdką * (nie ma sensu np. zgadzać się na kontakt w celach marketingowych, łączy się to z wysyłaniem reklama na skrzynkę pocztową i sms’ów na nasz telefon komórkowy)

Na dole po prawej stronie znajdziemy pomarańczowy przycisk >„Załóż konto”, klikamy w niego.

Wyświetli się okno, w którym sprawdzamy poprawność wprowadzonych przez nas danych.

4. Potwierdzenie tożsamości

Zostaniemy poproszeni o przesłanie zdjęcia/skanu naszego dowodu osobistego (zarówno awersu jak i rewersu naszego dokumentu)

w celu potwierdzenia naszej tożsamości.

Plik możesz zostać przesłany:

– w formacie plików graficznych tj. jpg, png lub gif
– lub w postaci pliku .pdf obsługiwanego przez program Acrobat Reader

Po dodaniu zdjęć klikamy w przycisk znajdujący się na dole po prawej stronie > „Potwierdź tożsamość”.

5. Pobieranie raportu

Kiedy wszystko przebiegnie w sposób prawidłowy będziemy już mogli zalogować się na nasze konto.

Z zakładki „Sprawdzanie” wybieramy > „Sprawdź siebie” i następnie ponownie klikamy w jasno bordowy przycisk > ”Sprawdź siebie”

Generowanie raportu potrwa, krótką chwilę (do minuty czasu)

Klikamy w odnośnik > „Pobierz raport o sobie”

Po otworzeniu pliku wyświetli nam się tabelka, z której dowiemy się takich informacji jak: ilość zobowiązań spornych, ilość zobowiązań bezspornych, liczba wierzycieli, łączna kwota zadłużenia w PLN odnośnie zobowiązań spornych i bezspornych).

Wygenerowany raport będzie później widoczny do ściągnięcia po kliknięciu w zakładkę > „Raporty”.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

upadłość konsumencka syndyk forum

W dzisiejszym artykule postaramy się przyjrzeć bliżej temu, czym jest upadłość konsumencka i jakie są jej główne zalety. Skupimy się również na roli syndyka w tego typu procesach oraz przedstawimy opinie ekspertów z forum prawniczego. Jeśli zastanawiasz się, co to jest upadłość konsumencka i jak możesz skorzystać z tego rozwiązania, to ten tekst jest dla Ciebie!

upadłość konsumencka zmiany

Upadłość konsumencka zmiany to temat, który budzi wiele kontrowersji i wciąż jest aktualny w Polsce. W ostatnich latach wprowadzono kilka zmian w przepisach regulujących ten proces, które warto poznać, jeśli chcemy skorzystać z tej możliwości lub pomóc bliskiej nam osobie.

upadłość konsumencka czym jest

Upadłość konsumencka to legalny sposób na rozwiązanie problemów finansowych. Osoby zadłużone mogą złożyć wniosek o upadłość, który pozwoli na umorzenie części lub całości długu oraz umożliwi rozpoczęcie nowego życia bez ciężaru finansowego.

upadłość konsumencka od kiedy

Jeżeli zastanawiasz się nad możliwością ogłoszenia upadłości konsumenckiej, istnieje szereg okoliczności, które należy wziąć pod uwagę. W Polsce procedury upadłościowe dla osób fizycznych zostały wprowadzone w roku 2009. W artykule omówimy, od kiedy i w jakich sytuacjach upadłość konsumencka może być rozpatrywana przez sądy. Zastanawiasz się, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkich istotnych informacji.