Jak parabanki manipulują rzeczywistością

najtańszy kredyt gotówkowy

Umowa kredytowa. Na co zwrócić uwagę podpisując umowę kredytową, do czego Cię ona zobowiązuje?Jak parabanki manipulują rzeczywistością

Temat firm pożyczkowych i niebezpiecznych lokat oraz krótkoterminowych pożyczek oddłużeniowych nieco ucichł od czasu niesławnej afery Amber Gold. Nie jest to jednak najlepszy dowód na to, że ich luki prawne są wykorzystywane. Odkąd ustawa antylichwiarska stała się obowiązującym prawem, nie poprawiło się oprocentowanie tzw. mikropożyczek.

Badanie ogłoszeń zamieszczanych w Internecie wykazało, że aż 23 z 37 skontrolowanych firm pożyczkowych narusza prawo. Reklamy te nie zawierają podstawowych informacji o kosztach pożyczki. Nie informują też swoich potencjalnych klientów o opłatach związanych z udzieleniem pożyczki.

W myśl ustawy

Praktyką instytucji finansowych jest udzielanie kredytów o skandalicznie wysokim oprocentowaniu. Co gorsza, banki oferują więcej „chwilówek” niż dopuszczalny przez prawo roczny limit oprocentowania. Niestety, jest to niezgodne z prawem. Maksymalna wysokość odsetek, które mogą być naliczane, ma wynosić czterokrotność rocznej stopy procentowej dopuszczonej przez prawo Narodowego Banku Polskiego, która obecnie wynosi cztery i pół procent. Obecnie jednak stopa ta jest ustalona na poziomie czterech procent w przypadku pożyczek i kredytów dla osób fizycznych. Przekłada się to na oprocentowanie kart kredytowych, kredytów hipotecznych i pożyczek w wysokości 18% w skali roku.

Gdzie tkwi problem?

Fellow Finance pożyczka

Powodem, dla którego tyle się słyszy, jest fakt, że prawo nie zabrania bankom udzielania wysokich kredytów. Po prostu pożyczamy na legalne oprocentowanie – to ustalone przez ustawę na 17,5%, a potem oni naliczają nam 10, 100, 300. itd. procent za obsługę naszych dokumentów.

18% może równać się 1800%

Wartość używanego pojazdu samochodowego w Polsce jest wysoka ze względu na bardzo krótki okres spłaty „chwilówek” (od kilku do kilkudziesięciu dni). Oznacza to, że zakup pojazdu jest bardzo tani, nawet gdy jego wartość jest wysoka. Wielu dealerów samochodowych nie żąda żadnych opłat, ponieważ ich cena jest zbyt niska. Proszą jedynie o dodatkową wpłatę gotówki. Przy płaceniu za drogi samochód mamy następujące możliwości: Możemy zapłacić „Zł.” w banku i zapłacić 3% prowizji dla kredytodawcy (banku).

Przykładowe oferty pożyczek „chwilówek”
Oferta Kwota Termin Opłaty RRSO
Ekspres Kasa 100,00 zł 15 dni 25,00 zł 23053,00%
SMS365 200,00 zł 15 dni 40,00 zł 8348,00%
Kredito24 300,00 zł 30 dni 88,00 zł 2218,00%
OK Money 400,00 zł 15 dni 108,00 zł 33465,30%
Soho Credit  500,00 zł 15 dni 60,25 zł 1564,20%

 

Należy tu zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestie – wysokie koszty naliczane, jeśli klient korzystający z pożyczki „chwilówki” nie jest w stanie jej spłacić w terminie. W takiej sytuacji nie dość, że na pożyczony kapitał w dalszym ciągu nakładane jest skandalicznie wysokie oprocentowanie, to  istnieje obawa naliczenia opłat administracyjno – windykacyjnych. Przy takich założeniach pożyczki, naprawdę nie trudno jest popaść w spiralę zadłużenia.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

upadłość konsumencka jednego z kredytobiorców

Upadłość konsumencka jednego z kredytobiorców: Jak skutecznie poradzić sobie z długami? Ten artykuł przedstawia proces upadłości konsumenckiej i oferuje porady dotyczące skutecznego rozwiązania problemów finansowych w Polsce. Sprawdź, jakie możliwości oferuje prawo i jakie kroki podjąć, aby odzyskać stabilność finansową.

upadłość konsumencka adres

Upadłość konsumencka może być rozwiązaniem dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. W naszym artykule dowiesz się, jak skorzystać z upadłości konsumenckiej i jakie są główne korzyści tego rozwiązania. Zapraszamy do lektury!

upadłość konsumencka kancelaria lublin

Upadłość konsumencka to temat, który wciąż nie jest dostatecznie znany w Polsce. Kancelarie, takie jak ta w Lublinie, pomagają osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej wyjść z długów. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zacząć od nowa i odzyskać kontrolę nad swoim życiem finansowym.

Kalkulator Kredytu Gotówkowego

Kalkulator kredytu gotówkowego Kredyt do 150.000 zł Maksymalny czas spłaty 120 miesięcy (10 lat) Oprocentowanie już od 9% Wygodna rata

upadłość konsumencka elektronicznie

Upadłość konsumencka to poważna decyzja finansowa, która może pomóc osobom będącym w trudnej sytuacji. W dzisiejszym cyfrowym świecie, możliwość złożenia wniosku elektronicznie ułatwia i przyspiesza ten proces. Poznajmy więc korzyści, jakie niesie za sobą upadłość konsumencka elektronicznie.

upadłość konsumencka zus

W dzisiejszych trudnych czasach wiele osób boryka się z problemami finansowymi, które uniemożliwiają spłatę zobowiązań wobec ZUS. Na szczęście istnieje rozwiązanie – upadłość konsumencka ZUS. Dowiedz się więcej o tym procesie i jak może on pomóc w odzyskaniu stabilności finansowej. Zobacz, jakie kroki należy podjąć i jakie dokumenty są potrzebne, aby skorzystać z tej formy pomocy.