Jak działa kredyt gotówkowy

Jak działa kredyt gotówkowy

Jak działa kredyt gotówkowyJak działa kredyt gotówkowy

Współcześnie przy staraniach o kredyt gotówkowy wystarczy kontakt z bankiem lub instytucją pożyczkową poprzez Internet lub konsultanta telefonicznego, niektóre banki przygotowują dla stałych klientów specjalną ofertę, w ramach której otrzymują przelew na konto, nie muszą wcale udawać się do placówki. Sposoby kontaktów uległy zmianie i uproszczeniom, podobnie jest w niektórych wypadkach z samymi procedurami kredytowymi.

Aby otrzymać kredyt gotówkowy musimy, po złożeniu (zwykle bezpłatnego) wniosku, poddać się weryfikacji. Bank ma obowiązek przestrzegania określonych prawem procedur, główne z nich to sprawdzenie historii kredytowej klienta w Biurze Informacji Kredytowej oraz stosowania tzw. rekomendacji T. Dzięki temu można ocenić wiarygodność potencjalnego pożyczkobiorcy, sprawdzić, jak wcześniej spłacał zobowiązania i czy zaciągany właśnie kredyt nie przekroczy wymaganej rekomendacją normy (raty nie mogą przekroczyć jego połowy dochodu netto). Jeśli klient chce zyskać na czasie i z pewnych powodów nie chce przechodzić weryfikacji w BIK, może postarać się o pożyczkę w firmie pożyczkowej, która – kosztem wyższych opłat – nie weryfikuje tak dokładnie jak banki.

Koszt kredytu zależy od następujących czynników:

– prowizji (regulowana prawem polskim, nie może przekroczyć 5%)

– oprocentowania (również regulowanego prawnie, nie może przekroczyć 24%)

-ubezpieczenia (nie wymaganego przez wszystkie banki).

Powyższe opłaty są oczywiście ruchome, w wielu bankach zależą od kwoty i okresu spłaty, klient może próbować obniżyć je poprzez skorzystanie z dodatkowych produktów banku, w którym zaciąga kredyt (m. in. konto osobiste). Wybierając kredyt gotówkowy najkorzystniej jest nastawić się na stosunkowo szybką jego spłatę, nawet kosztem wysokości raty – przy zbyt długim czasie odsetki są niekorzystne. Banki oferują różne kwoty (dla klientów zarabiających około 10 tys. zł nawet 150 tys.), z okresem spłat do 10 lat. Kredyt gotówkowy jest rozwiązaniem dla klienta szybko potrzebującego gotówki, a obawiającego się zadłużenia na karcie kredytowej. Kredyt taki jest najbardziej korzystną formą zadłużenia, jeśli tylko kredytobiorca jest zmotywowany do podwyższenia miesięcznej raty tak, by okres kredytowania nie był zbyt niekorzystny.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

Kredyty Konsolidacyjne Dla Rolników

Kredyty Konsolidacyjne dla Rolników: Jak skorzystać z optymalnych warunków finansowych? Kredyty konsolidacyjne dla rolników? Rolnicy często muszą podjąć decyzje finansowe,