Daszyńskiego 2

Sanok, 38-500

781244224

24/7 Infolinia

Rozpocznij Czat

Obsługa On-Line 24/7

Długi partnerów nas nie interesują. Mężczyźni idą w „tango” a kobiety płaczą i płacą.

Długi partnerów nas nie interesują. Mężczyźni idą w „tango” a kobiety płaczą i płacą.Długi partnerów nas nie interesują. Mężczyźni idą w „tango” a kobiety płaczą i płacą.💳

Statystyki pokazują się większość z nas podejmując relację z nowym partnerem nie jest zorientowana w kwestii jego ewentualnego zadłużenia. Szczególnie ufne w tym zakresie bywają Panie i to na swoje nieszczęście, ponieważ to one bardzo często muszą spłacać zobowiązania, które zaciągał ich były partner.

Krajowy Rejestr Długów zlecił badania na ten temat a uzyskane wyniki przedstawiają dość ciekawy obraz relacji damsko męskich w kontekście posiadania zadłużenia. Okazuje się, bowiem, że aż 84% ankietowanych nie interesuje się, jaka jest kondycja finansowa jego nowego partnera a w szczególności czy posiada on jakieś niespłacone zobowiązania. Tylko, co siódma osoba interesowała się położeniem majątkowym swojego partnera. Natomiast największe zainteresowanie w tej materii przejawiały osoby w wieku średnim od 35 do 44 lat (aż 21,1%). Na drugim biegunie znalazły się osoby po 60 roku życia, w tej grupie tylko 9,9% sprawdzało partnera pod tym kątem.

Kobiety splacaja dlugi swoich partnerowMożna powiedzieć, że najbardziej dmuchały na zimne osoby mieszkające osobno i posiadające status kawaler/panna. Przeszło 28% w tej grupie było

zaciekawionych kondycją finansową drugiej strony. Największe zaufanie a przez to najmniejsze zainteresowanie długami partner deklarowały osoby żyjące w związkach formalnych. W grupie zamężnych kobiet i żonatych mężczyzn wskaźnik „zainteresowania” wyniósł 12,1%.

Miłość Ci wszystko wybaczy?👎

Z przeprowadzonego badania wynika, że wzrasta odsetek osób, które interesują się sferą finansową u swojego partnera, rośnie również ogólna świadomość Polaków, co do finansów i regulowania zadłużenia z zaciągniętych pożyczek i kredytów.

Wyniki pokazują, że nieco ponad 5 % badanych musiało kiedykolwiek w życiu spłacać zobowiązania, które zaciągnął ich były mąż/żona/partner/partnerka. Jednak w tej grupie bardziej pokrzywdzone zdają się być kobiety, ponieważ ich odsetek wynosi aż 68%. Przeważają tutaj panie ze średnim wykształceniem (jest ich 47%), mieszkające w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców (55 %) jak również te, które nie sprawdzały na początku znajomości swojej miłości pod kątem zaciągniętych długów (64 %).

Źródłami niespłaconych zobowiązań były najczęściej kredyty gotówkowe zaciągane w bankach i innych instytucjach finansowych, kredyty hipoteczne jak również długi u rodziny i znajomych. Dużo rzadziej chodziło o niezapłacone rachunki za Internet, telefon media czy też zakupy ratalne.

Co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela…📖

Święty węzeł małżeński jak się zwykło mówić wiąże partnerów na wielu płaszczyznach. Niekiedy jednak dla niektórych osób staje się być zbyt ciasny, szczególnie w kwestiach zadłużenia drugiego partnera. Badanie pokazuje, że w grupie osób, które pozostawały w związkach formalnych ponad połowa

pozyczki placa kobietybyła zmuszona spłacać zobowiązania po swoim „byłym” (wskaźnik ten wyniósł aż 58,8%). Dla porównania w związkach nieformalnych problemy z długami byłego partnera miało „tylko” 36,3 % badanych. W prawie połowie sytuacji suma zadłużenia nie była wyższa niż 15 tys. zł. Co ciekawe 13% osób pytanych nie chciało udzielić odpowiedzi na to pytanie a 20 % respondentów nie była w stanie oszacować wysokości pozostawionego przez partnera zadłużenia.

Wyniki przeprowadzonych badań uczulają na jedną bardzo ważną kwestią. Pieniądze i sprawy finansowe nie mogą być w związku dwojga dorosłych ludzi tematem tabu. Warto ze sobą rozmawiać na ten temat i mieć świadomość, jaka jest kondycja majątkowa drugiej strony. Stare przysłowie mówiące o tym, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć sprawdza się w tej sytuacji całkowicie. Tylko rzetelne podejście do tematu uchroni nas w przyszłości przed rozczarowaniami, które w każdym związku mogą się przecież przytrafić.

Potrzebujesz pomocy?
Zostaw swoje dane kontaktowe poniżej, a wkrótce skontaktujemy się z Tobą.
działka budowlana i j zakup

Zakup działki budowlanej

Kupno działki budowlanej – lista kontrolna i zakup działki budowlanej?💰 Jeśli zastanawiasz się nad kupnem mieszkania lub domu, czas przyjrzeć się uważniej procesowi poszukiwania nieruchomości.

Czytaj więcej »
Kredyt gotówkowy w MultiBanku

Kredyt gotówkowy MultiBank

✍Kredyt gotówkowy MultiBank MultiBank posiada w swojej ofercie szereg produktów, pośród których kredyt gotówkowy jest jednym z najpopularniejszych. Jak więc prezentuje się jego oferta na

Czytaj więcej »
Przewiń do góry