Czy Filarum sprawdza swoich klientów w BIK? – Odpowiedzi i Porady

Filarum to jeden z najpopularniejszych portali pozabankowych, oferujących pożyczki online. Część potencjalnych klientów zastanawia się, czy Filarum sprawdza ich w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) – instytucji, której celem jest gromadzenie informacji o historii kredytowej osób, które zaciągają zobowiązania finansowe.

Należy przyznać, że Filarum nie wymaga od swoich klientów przedstawiania zaświadczenia o zarobkach czy zabezpieczeń w postaci nieruchomości. Jednakże, w celu oceny wiarygodności klientów, portal korzysta z różnych źródeł informacji, takich jak Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor czy ERIF Big.

Co ciekawe, Filarum zdaje się nie sprawdzać swoich klientów w BIK. Według informacji oferowanych przez serwis, każda decyzja kredytowa opiera się na indywidualnej analizie zdolności kredytowej klienta, ale nie jest wymagana informacja o jego historii kredytowej.

Dlaczego Filarum nie wymaga informacji z BIK? Według przedstawicieli portalu, ostateczna decyzja o przyznaniu klientowi pożyczki opiera się na jego aktualnej sytuacji finansowej, a nie na jego przeszłości kredytowej. Oznacza to, że nawet osoby, które miały problemy z terminowym spłacaniem swoich zobowiązań w przeszłości, mogą ubiegać się o pożyczkę w Filarum.

Należy jednak pamiętać, że każda pożyczka wiąże się z kosztami. W przypadku Filarum, kwota kosztów firmowego produktu wynosi 0 zł, jednakże dopiero pierwsza pożyczka jest darmowa i może wynosić do 2000 zł. Następne już zostaną naliczone odsetki. Ponadto, w razie braku terminowej spłaty zobowiązania, Filarum może skierować sprawę do windykacji, co może uzależnić od skali zaległości dalsze możliwości korzystania z oferty firmy.

Podsumowując, Filarum wydaje się nie sprawdzać swoich klientów w BIK. Ostateczna decyzja kredytowa opiera się na analizie bieżącej sytuacji finansowej klienta. Warto jednak pamiętać, że każda pożyczka wiąże się z pewnymi kosztami, a jej niespłacenie w terminie może skutkować opłatami i konsekwencjami finansowymi.

Shape

Poznaj Nas

Prawo i Finanse to Nasza Specjalność

Zaufaj nam! Jesteś w dobrych rękach !

Marta

Specjalista Kredytowy

Agnieszka

Specjalista Kredytowy

Marek

Specjalista Oddłużeniowy

Agata

Koordynator Działu Kredytów i Pożyczek

Maciej

Koordynator Działu Prawnego

Lucyna

Administracja i Obiegu Dokumentów
Shape

FAQ

Jesteśmy tu, aby Pomóc Ci w każdej sprawie.

Uzyskanie kredytu w naszej firmie jest szybkie i łatwe. Wszystko, czego potrzebujesz do otrzymania kredytu w naszej firmie, to porozmawiać z naszym konsultantem na czacie. Nasi eksperci są tam, aby pomóc Ci złożyć wniosek o kredyt i uzyskać odpowiedź w bardzo krótkim czasie.

Kiedy skontaktujesz się z konsultantem na czacie, wyjaśni on wszystkie wymagania, jakie musisz spełnić, aby uzyskać kredyt. Będziesz musiał przedstawić odpowiednie dokumenty, złożyć wniosek i udowodnić, że będziesz w stanie spłacić kredyt. Konsultant przeprowadzi Cię przez proces i odpowie na wszelkie pytania, jakie możesz mieć.

Jeśli spełnisz wszystkie wymagania, zostaniesz zakwalifikowany do otrzymania kredytu. Możesz uzyskać natychmiastowe potwierdzenie i dostęp do swojego kredytu. Będziesz mógł przejrzeć szczegóły kredytu i wybrać najlepszy sposób spłaty.

Nasi konsultanci są profesjonalni i uczciwi. Podczas rozmowy z konsultantem na czacie możesz być pewny, że masz do czynienia z prawdziwym ekspertem, który zadba o Twoje interesy. Nie musisz się martwić o to, że nie dostaniesz kredytu, ponieważ zrobimy wszystko, aby pomóc Ci go uzyskać.

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług doradczych, dzięki którym Twoje biznesowe cele będą osiągane w maksymalnym stopniu. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie usług doradczych, jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Koszt pomocy doradczej w naszej firmie ma na celu dopasowanie do Twoich potrzeb i oczekiwań. Oznacza to, że cena zależy od ilości czasu i pracy, jaką włożymy w Twoją sprawę. Chętnie udzielimy Ci więcej informacji na temat kosztów naszych usług na czacie online.

Nasz wykwalifikowany zespół konsultantów będzie w stanie udzielić Ci wszelkich niezbędnych informacji na temat kosztów pomocy doradczej. Ponieważ każda sprawa naszych klientów jest inna, ważne jest, abyśmy mogli w pełni zrozumieć Twoje potrzeby i oczekiwania, abyśmy mogli wycenić nasze usługi w sposób odpowiedni dla Ciebie.

Kontaktując się z nami, możesz być pewien, że otrzymasz szybką i profesjonalną obsługę. Nasz zespół zawsze stale dąży do zapewnienia Ci usługi najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach.

Kiedy klient ma komornika, może być trudno znaleźć firmę, która chętnie mu pomoże. Wiele firm jest niechętnych lub odmawia współpracy z takimi klientami. Nasza firma jest inna. Nie odmawiamy pomocy klientom z komornikiem. Wiemy, że sytuacja taka może być trudna i chcemy pomóc.

Nasz zespół specjalistów zajmuje się takimi sytuacjami od wielu lat. Wiemy, jak trudne jest życie z komornikiem, a nasza wiedza i doświadczenie sprawia, że możemy pomóc. Nasza firma oferuje profesjonalną poradę i wsparcie, aby pomóc klientom wyjść z trudnej sytuacji.

Jesteśmy też gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Wiemy, że sytuacja może być stresująca i chcemy, aby klienci czuli się bezpiecznie i komfortowo podczas rozmowy z naszym zespołem.

Jeśli klient ma komornika, to może być pewien, że w naszej firmie nie spotka się z odmową i nie zostanie bez pomocy i odpowiedzi. Jesteśmy gotowi wspierać naszych klientów w każdej sytuacji.

U nas wszelkie zgłoszenia są traktowane poważnie i realizowane przez naszych pracowników z zaangażowaniem i profesjonalizmem. Dbamy o to, aby naszym Klientom zapewnić szybką i profesjonalną obsługę. Z tego powodu realizujemy wszelkie zgłoszenia w ciągu jednego dnia roboczego.

Mając na uwadze Państwa wygodę, możecie Państwo kontaktować się z nami za pomocą telefonu, maila lub formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej. Otrzymają Państwo od nas odpowiedź w ciągu 24 godzin, chyba że napotkamy trudności w realizacji zgłoszenia. W takim przypadku poinformujemy Państwa o tym i wyjaśnimy szczegóły.

Nasza firma zawsze stara się zapewniać najwyższy poziom obsługi klienta. Nasz zespół jest wykształcony, pełen energii i wykwalifikowany do pomocy w każdej sprawie. Jesteśmy zawsze gotowi, aby Państwa wysłuchać i wesprzeć. Dbamy o to, aby realizować nasze zobowiązania i zapewniać Państwu najwyższy poziom usług.