Zniknęły pieniądze, czyli jak złodzieje wykorzystują narzędzia zwane „terminalami”

Odbiór mieszkania od dewelopera. - na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkania

Zniknęły pieniądze, czyli jak złodzieje wykorzystują narzędzia zwane "terminalami"Zniknęły pieniądze, czyli jak złodzieje wykorzystują narzędzia zwane „terminalami”

Czy wiesz o najnowszej metodzie kradzieży z Twojego konta karty kredytowej? Teraz możesz stać się ofiarą niechcianego i nieautoryzowanego przelewu z Twojego konta. Według ekspertów, największym zagrożeniem związanym z kradzieżą przelewów jest to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba wykonująca przelew bierze na siebie kilka

Sprawa kradzieży z użyciem terminali płatniczych trafia na pierwsze strony gazet za sprawą zdjęcia, które obiegło całą Europę. Widać na nim mężczyznę korzystającego z terminali płatności zbliżeniowych w kolejce komunikacji miejskiej. Jak wiadomo, internauci nie odpuszczają. Tysiące osób czytających fora internetowe pyta, czy korzystanie z terminali płatniczych jest bezpieczne.

  • Mogą być one dwojakiego rodzaju:
  • Inteligentne terminale płatnicze
  • Terminale płatnicze typu „sticky”

Odetchnij z ulgą

Eksperci twierdzą, że odpowiedź na powyższe pytanie brzmi jednoznacznie „tak”. Zapewniają, że nie mamy powodu obawiać się takiej kradzieży, ponieważ ich zdaniem jest ona mało prawdopodobna.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, która udostępnia karty kredytowe naszemu społeczeństwu, przestępcy nie mogą w ten sposób posługiwać się kartami, nie można nimi machać na odległość. Wydaje się niemożliwe, aby ktoś mógł machnąć kartą z odległości nawet kilku centymetrów, ale właśnie takie zdarzenie zgłosił jeden ze świadków.

Eksperci z biura Visa Europe Polska komentują, że:

Otrzymujemy informacje o rzekomych naruszeniach kart lub atakach urządzeń mobilnych na karty zbliżeniowe. Większość z tych zgłoszeń nie jest dokonywana w warunkach, które pozwalałyby uznać te informacje za prawdziwe. Nie są nam jednak znane przypadki, w których rzeczywiste dane karty zostały uzyskane w wyniku fałszywego naruszenia, a następnie wykorzystane w rzeczywistej transakcji. Nie znamy żadnych innych ataków na urządzenia mobilne, które wykraczałyby poza podszywanie się pod legalną kartę.

Zapewniają również, że bank będzie w stanie odkryć, kto jest złodziejem, co potwierdza, że złodziej nie pozostanie anonimowy.

– Nawet gdyby możliwe było wykorzystanie czytnika do odczytania poufnych informacji wymienianych w bezpieczny sposób między bezstykową kartą Chip a urządzeniem, przestępca lub terrorysta nie byłby w stanie wykorzystać tych informacji. Dane te musiałyby zostać przekazane do autentycznego systemu bankowego, a taki zapis pozostawiałby ślad. Przedstawiciele banków mówią Polakom, żeby się nie martwili i zapewniają, że nie ma ryzyka, że płatności kartą zbliżeniową Chip zostaną skradzione i wykorzystane przez przestępców.

Użytkownik ma dostęp do danego terminala tylko dzięki podpisanej umowie pomiędzy sprzedawcą detalicznym a agentem rozliczeniowym kart kredytowych. Terminale te nie dostaną się w niepowołane ręce, ponieważ tylko firmy, które mają podpisane umowy z zaufanymi agentami rozliczeniowymi mogą z nich korzystać.

Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard Europe, powiedział, że podejrzenia dotyczące oszustw z użyciem kart zbliżeniowych to tylko plotka. – Jak już wyjaśniono, każdy terminal bez połączenia z systemem płatniczym jest urządzeniem niepodłączonym do systemu płatniczego i jest wart tylko tyle, ile się na nim umieści. Dlatego też złodzieje, którzy znajdą takie urządzenie, są w stanie wydać pieniądze, które wpłacili do terminala. Jest to jedno z ważniejszych pojęć w parafrazie, ponieważ, jak pokazuje ten przykład, do parafrazy można podejść na wiele więcej niż jeden sposób.

Aby móc korzystać z karty debetowej lub kredytowej, użytkownik musi posiadać rachunek bankowy, który jest „otwarty” dla regularnych płatności transakcji i musi być podłączony do agenta rozliczeniowego. W Stanach Zjednoczonych agentami rozliczeniowymi są zazwyczaj instytucje finansowe lub bankowe, które ułatwiają rozliczanie środków swoich klientów. Agentem może być bank, unia kredytowa, firma wydająca karty kredytowe, przedsiębiorstwo użyteczności publicznej lub agencja rządowa. Dla większości Kow

Zniknęły pieniądze, czyli jak złodzieje wykorzystują narzędzia zwane "terminalami"Liczba kradzieży się nie zwiększyła

Liczba osób kradnących karty kredytowe poprzez ich przesunięcie z czytnika w trakcie transakcji jest nie mniejsza niż przed wprowadzeniem kart zbliżeniowych. Karty kredytowe można łatwo ukraść, ponieważ można je łatwo wyjąć z czytnika i wykorzystać do dokonania oszukańczych zakupów.

Dostępne obecnie w Polsce karty zbliżeniowe nie zawierają żadnych kluczowych danych niezbędnych do dokonywania płatności internetowych. Nawet jeśli komuś uda się za pomocą urządzenia typu terminal uzyskać dane o posiadaczu karty, takie jak data ważności i numer karty, to będą one niewystarczające do zainicjowania transakcji, która wymaga wprowadzenia do terminala internetowego imienia i nazwiska posiadacza karty oraz numerów CVV2/CVC2. To właśnie robią sprzedawcy (kasjerzy lub kasjerzy automatyczni).

Osoba z  Banku Polskiego jest przekonana, że plastiki zbliżeniowe to bezpieczna forma dokonywania i odbierania płatności.

Karta zbliżeniowa posiada specjalne zabezpieczenie. Nie zawiera ona żadnych tajnych informacji. Aktywuje się po podaniu sygnału z czytnika, który jest aktywowany jednocześnie z kartą na powierzchni płatniczej w pobliżu kasjera. Czytnik nasłuchuje tylko przez określony czas. Ponieważ działa on tylko przez pewien czas, użytkownik nie może przypadkowo przeciągnąć swojej karty podczas dokonywania zakupu. Karta nie może być używana przez nikogo innego, poza osobą, która ją posiada.

Jak widać z powyższego wyjaśnienia, cała sprawa złodzieja terminalowego dotyczyła tak naprawdę słynnego na cały świat zdjęcia młodego turysty przed katedrą św. Piotra. Ten młody człowiek lub dziewczyna jest złodziejem terminalowym, ponieważ nie jest możliwe popełnienie tak drobnego przestępstwa, więc nie ma sensu martwić się, że w każdej chwili będziemy w niebezpieczeństwie, aby otworzyć kartę lub użyć gdzieś maszyny swipe.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

Pożyczka Gotówkowa Online

Pożyczka gotówkowa online Pożyczka do 120.000 zł Umowa pożyczkowa do 120 miesięcy Oprocentowanie niskie Rata przystępna Spłata wygodna Przekonaj się

Easy Money Pożyczka

Easy Money pożyczka  Suma pożyczki do 10.000 zł Okres kredytowania do 30 miesięcy  Oprocentowanie na niskim poziomie  Niewielka rata Komfortowa

Pożyczka Online Na Raty

Pożyczka online na raty Kredyt do 120.000 ZŁ Czas trwania umowy do 120 miesięcy Oprocentowanie niskie Błyskawiczna decyzja wstępna Formalności

Restrukturyzacja Kredytu a BIK

Jak Restrukturyzacja Kredytu Może Pomóc Ci Poprawić Twoją Historię Kredytową i Punkty BIK Restrukturyzacja kredytu a bik? Czy wciąż borykasz